Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vislielākā piekrišana «Bauskas dālderim» 12

Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš Bauskas apkārtnes ēstuvēs iespējams nogaršot trīs īpašos ēdienus – «Bauskas dālderi», «Saldās pilsdrupas» un «Bauskas rātes dziru». Lielākā piekrišana mūspusē bijusi pamatēdienam «Bauskas dālderis», kuru izvēlējušies nobaudīt ap 116 personu. Nav smādēts arī deserts «Saldās pilsdrupas», kas pasūtīts 58 reizes. Kokteili «Bauskas rātes dzira» nogaršojuši aptuveni 39 klienti, liecina Bauskas tūrisma centra (TIC) apkopotā informācija.

Atpūtas kompleksa «Miķelis» vadītāja Vizma Štraumane stāsta, ka jaunos ēdienus izvēlas galvenokārt ceļotāji. Gailīšu pagasta iedzīvotāji dod priekšroku pārbaudītām vērtībām – karbonādei un kartupeļiem. Visiecienītākais no Bauskas īpašajiem ēdieniem «Miķelī» ir «Bauskas dālderis». «Šis jauninājums tiešām «ir aizgājis»,» vērtē V. Štraumane. Populārs ir arī gardums «Saldās pilsdrupas». Savu ceļu pie īstajiem gardēžiem vēl meklē kokteilis «Bauskas rātes dzira». «Miķelī» to nobaudījuši vien seši cilvēki. V. Štraumane domā, ka daudzus attur kokteiļa sastāvdaļu kombinācija, to iepazīstot, ne katram garšas kārpiņas nodreb. Tāpat izšķirīgs faktors ir alkohola klātbūtne, kas pēc kokteiļa nobaudīšanas liedz sēsties pie automašīnas stūres.

Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure atzina –, sākot projektu, apzinājušies, ka nebūs viegli konkurēt ar visu iecienīto franču karbonādi. «Prieks par to, ka projekts attīstās, kā iecerēts. Ceram, ka nākamajā gadā arī citi ēdinātāji, kuri vēlas dažādot ēdienkarti un piedāvājumu, nenobīsies un atsauksies mūsu aicinājumam iesaistīties citā, līdzīgā iniciatīvā,» teic I. Turkupole-Zilpure.

Viņa aicina Bauskas novada iedzīvotājus šovasar kopā ar viesiem nogaršot kādu no Bauskas īpašajiem ēdieniem un atgādina, ka 300. cilvēks, kurš sociālajā tīklā www.facebook.com/Bauskasediens  izvēlēsies opciju «Like», saņems dāvanu grozu no Bauskas īpašo ēdienu partneriem.

Jau vēstījām, ka Bauskas īpašos ēdienus mūspusē var baudīt trīs vietās – atpūtas kompleksā «Miķelis», viesu nama «Bērzkalni» kafejnīcā un Mežotnes pils restorānā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

pavārs

Kāpēc jābrauc uz pagastiem nogaršot «Bauskas dālderi» u.c.?
Vai baušķeniekiem par sarežģītu,māk tik klimpas

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 10:34

palīgstrādnieks

"Bauskas dālderi" pieteics kafejnīca MIķelis un tur var arī nobaudīt šo īpašo ēdienu, vai arī pavārs neko nav dzirdējis par autortiesībām???

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 11:52

var arī tā

Dodies uz Tavernu un neķer kreņķi. Tur būs ne vien klimpas, būs suņu spalvas, diezgan trokšņains īpašnieks, ļoti nepieklājīga viesmīle- tumšmate, onkuls ar atkritumu spaiņiemun diezgan tāds nekopts. Tā kā uz priekšu.

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 22:12

var arī tā

Domāts- telpas nekoptas

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 22:13

nezinītis-pavārs

kā ar "Bauskas" vārda izmantošanu un kur,kad pieteica-vai tad reģistrēts ? Dzirdēts tikai par sklandaraušiem.
Tad jau vajadzēja "Miķeļa dālderi " Gailīšu pagastā.

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 12:51

tiešām

idioti šie komentētāji. Būtu labāk paēduši, ja neko citu tad to pašu Bauskas dālderi. tad tādi suņa murgi nerakstītos...

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 13:09

zinītis-palīgstrādnieks

http://bauskasdzive.diena.lv/laikraksta-arhivs/istenota-laba-iecere-110313, ja tu kaut nedaudz, pārmaiņu pēc, painteresētos par novadā notiekošo, tad nebūtu tik stulbu jautājumu un spriedelējumu. ur tu izlasītu, kas pieteicās, kapēc pieteicās, ko reģistrēja un ko degustēja. (ak jā šo rakstu pilnībā būs jādodās lasīt uz lasītavu), un diez vai tu uz to esi spējīgs....

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 13:29

Baušķeniece

Malači pavāri un visa radošā komanda, kas šo fīču par ēdieniem izdomāja!
Neņemiet galvā tos dažus žultainos komentētājus! Vieņiem, nabadziņiem, grūti, jo neko citu kā nozākāt tie neprot!

pirms 6 gadiem, 2014.06.14 15:45

M

Edžus labi dzied unj ir ari labs pavārs, tā ka komentars nav vērā ņemams. Ka attiecas uz Bauskas delderi , ko esmu nobaudijis... dekoracija unpasnigešanas veids ir ļoti labs, edienu gan verteju uz 3+ piecu baļļu sistemā....

pirms 6 gadiem, 2014.06.30 22:34

ņamma

Acis jau var pamielot, uz kārā zoba likt neiesaku, kur nu vēl piesiet dūšu - drīzāk to *atsiesi*

pirms 6 gadiem, 2014.06.15 20:13

Vietējās ziņas