Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visticamāk atcels ieplānoto 3. maija koncertu Bauskas daudzdzīvokļu namu iekšpagalmā 4

Bauskas kultūras centrs svētdien, 3. maijā, pusvienpadsmitos vakarā plānoja Salātu ielas namu iekšpagalmā rīkot koncertu, veltītu Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadskārtai «Roks par neatkarību».

Bauskas novada domes sēdē, kas notika 26. martā, deputāts Gatis Skurba interesējās, vai notiks sabiedrībā diezgan daudz kritizētais koncerts Salātu ielas namu iekšpagalmā 3. maijā. Diskusijas sabiedrībā gan dalās – vieni atzīst, ka būs interesanti vērot koncertu pat no savu namu logiem, citi norāda, ka tas tomēr ir pietiekami vēls laiks, kad guļ mazi bērni un arī daudziem pensionāriem būs mainīts dienas ritms. Uzsvēra, ka šāds koncerts izskanēs skaļi ne tikai namos, kuru pagalmā to rīkos, bet arī pārējās Bauskas pilsētas daudzstāvu ēkās, kas atrodas starp Salātu, Dārza un Vītolu ielām.

Domes sēdē Bauskas Kultūras centra direktors  Jānis Dūmiņš norādīja, ka pasākums vēl nav atcelts, bet, ņemot vērā, ka valstī, visdrīzāk,  pagarinās ārkārtas stāvokli, pasākumu atcels. «Koncertu plānojām veltīt Latvijai nozīmīgam datumam, gribējās svinības padarīt citādākas. Varējām jau rīkot kultūras centrā vai Rātslaukumā. Tomēr jaunajā vietā aicinātu iesaistīties arī iedzīvotājus, skatīties no māju logiem. Man šī vide patīk. Padarītu šo vakaru ar tādu īpašu noskaņu, un iedzīvotāji būtu tikai ieguvēji,» pauda J. Dūmiņš.

Deputāts G. Skurba interesējās, vai par šo ideju ir runāts ar namu iedzīvotājiem. «Mēs arī Rātslaukuma apkārtnes iedzīvotājiem neprasām viedokli, kad rīkojam tur svētkus. Tie ir valsts svētki, unikāls datums. Koncertā izpildīs dziesmas, kas pirms 30 gadiem aktuālas, pensionāriem tā ir viņu laika mūzika, tas radīs noskaņu,» atbildēja J. Dūmiņš. Viņš informēja, ka svētku programmas izmaksas plānotas uz 8 tūkstošiem eiro, kā arī vēl būs jāmaksā par skatuvi.

Plānots, ka koncertā muzicētu tādi mākslinieki kā Igo, Alex, Atis Ieviņš, Ieva Kerēvica, Buks, Andris Ērglis, Dināra Rudāne, Ginta Krievkalna, Ieva Akuratere un citi mākslinieki. Koncerta programmā iekļautas skaistākās latviešu roka balādes, kas mūsu tautai bijušas svarīgas Atmodas laikā, taču savu aktualitāti nav zaudējušas arī tagad: «Taisnība», «Sena kalpu dziesma», «Svētuguns», «Brīvību Baltijai», «Ozolam», «Dzimtā valoda», «Kad saule riet», «Dzelzsgriezējs», «Zaļā dziesma», «Daugava», «Veltījums», «Saldus saule», «Pilsētā, kurā piedzimst vējš», «Kā senā dziesmā», fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas «Lāčplēsis» un Ulda Marhileviča mūzikla «Tobāgo!» un citas dziesmas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

visticamāk

"var domāt, ka ne". ja nav ko rakstīt, nevajag.

pirms mēneša, 2020.04.01 13:23

Uldim

Kāpēc gan atcelt? Pasākumu kalendārā ( pa labi) joprojām norišu datumi un laiki redzami, tad jau viss notiek!

pirms mēneša, 2020.04.01 14:32

Būtu klausījies

Žēl,ka tā. Bet ideja un doma bija laba.

pirms mēneša, 2020.04.01 19:25

Vietējās ziņas