Visvairāk dalībnieku matemātikas olimpiādē 2

Bauskas novadā beigušās mācību priekšmetu olimpiādes. Viena no pēdējām, arī visvairāk pārstāvētā bija 5. līdz 8. klašu skolēnu matemātikas olimpiāde.

Bauskas novada izglītības nodaļas metodiķe Līga Kļaviņa ziņo, ka zināšanas un prasmes matemātikā šajā vecuma posmā apliecināja 52 audzēkņi no Bauskas, arī Rundāles novada.

5. klašu grupā labākais matemātiķis ir skolotājas Johannas Adakovskas audzēknis Tomass Jensens no Bauskas sākumskolas. 6. klasēs labāko rezultātu sasniedza Mežgaļu pamatskolas skolniece Patrīcija Rita Bembere. Viņu izglīto skolotāja Ausma Rīna. Labākais rēķinātājs starp septītklasniekiem ir Dāniels Tanona no Rundāles novada Pilsrundāles vidusskolas. Astoto klašu grupā uzvarētāja ir Bauskas Valsts ģimnāzijas skolniece Diāna Šulce. Viņu olimpiādei sagatavoja pasniedzēja Vaira Karpiča.

Regulāri matemātikas olimpiādēm talantīgus audzēkņus sagatavo Mežgaļu pamatskolas pasniedzēja Ausma Rīna. «Sākot mācīt matemātiku 5. klasē, vēroju audzēkņus. Ja kādam ir interese, piedāvāju pastrādāt papildus, doties uz olimpiādi. Šogad 5. klasē tāda skolniece ir Megija Purviņa, kas pirmo reizi piedalījās olimpiādē un savā grupā ieguva astoto vietu. Par Patrīciju Bemberi varu teikt – meitenei ir talants. Matemātika viņai padodas, arī patīk. Par mācību vielu parasti viņa saņem deviņu un desmit ballu vērtējumu, tādēļ piedāvāju viņai strādāt papildus. Protams, ir prieks un gandarījums, ka skolniece savā klašu grupā uzrādījusi vislabākos rezultātus. Ja tā turpinās, viņa daudz sasniegs,» tā par savu audzēkni stāsta skolotāja A. Rīna.

Metodiķe L. Kļaviņa piebilst, ka novada olimpiādes līdz ar to ir beigušās. Vēl būs daži pārbaudījumi reģiona līmenī – angļu valoda 9. klases skolēniem un matemātika 4. klašu audzēkņiem. Vairāki Bauskas novada skolēni saņēmuši uzaicinājumus piedalīties valsts olimpiādēs. Matemātikā 9. līdz 12. klašu grupā tādi ir četri skolēni. Diviem 9. klašu audzēkņiem jādodas uz valsts vēstures olimpiādi, ir uzaicinājumi arī uz ekonomikas zinību olimpiādi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

2x2

Lauku skolas griež pogas pilsētniekiem. Nemaz nedzird Bauskas pamatskolas olimpiešus.

pirms 5 gadiem, 2015.02.26 21:11

GRR

Un deļ tā laikam grib tās lauku skolas likvidēt?

pirms 5 gadiem, 2015.02.27 09:02

Vietējās ziņas