Visvairāk ierobežojumus ignorē bērni un jaunieši 6

No 13. marta līdz 12. maijam Latvijā saistībā ar «Covid-19» vīrusu izsludināta ārkārtas situācija, šajā laikā nosakot virkni pasākumu, lai ierobežotu vīrusa izplatību. Uz ārkārtas situācijas laiku vienlaicīgi pulcēties publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās var ne vairāk kā divas personas, personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā, vecāks un viņa nepilngadīgie bērni arī tad, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus. «Bauskas Dzīve» skaidroja, kā Valsts policijas darbinieki mūspusē uzrauga šo prasību ievērošanu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes (VP ZRP) Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egīls Gailis stāsta: «Kopumā cilvēki ir apzinīgi, tomēr bērniem un jauniešiem ierobežojumus grūtāk saprast. Viņiem nav viegli nosēdēt mājās. Aizrādām, skaidrojam, atskaņojam brīdinājumu skaļruņos, tomēr pie katra laukuma policistu nenoliksi. Cilvēki sūdzas par pārkāpumiem ārkārtas situācijā, zvana ne tikai no Bauskas, bet arī pagastiem. Tas ir labi, tad mums ir iespējas pārtraukt situācijai neatbilstošo, jo uzdevums ir mazināt un novērst risku. Te ir arī pašu iedzīvotāju atbildība, sapratne, ka šajā laikā nedrīkst pulcēties.» Lieldienās strādās vēl papildu policijas ekipāžas. «Esam gatavi,» neskatoties uz milzīgo slodzi, virsstundu darbu, bulgāru uzraudzīšanu diennakts režīmā bijušās Mežotnes internātvidusskolas kopmītnēs un pēdējā laika «pastiprināto režīmu», uzsver E. Gailis. 

No 1. aprīļa līdz 9. aprīlim Bauskas iecirknī sāktas 16 administratīvās lietvedības, astoņas no tām izbeigtas, jo fakti nav apstiprinājušies, noformēti seši administratīvā pārkāpuma protokoli par ārkārtas situācijas laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpumu.
Savukārt no 6. aprīļa līdz 9. aprīlim Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā par ārkārtējās situācijas ierobežojumu un aizliegumu neievērošanu pavisam kopā ir sāktas 19 administratīvā pārkāpuma lietvedības. Lielākā daļa līdz šim konstatēto pārkāpumu ir saistīti ar pulcēšanās ierobežojumu un pašizolācijas prasību neievērošanu, informē Dace Kalniņa, VP ZRP vecākā speciāliste.

Tāpat laika posmā no 6. līdz 8. aprīlim policijā ir saņemti 96 izsaukumi un veiktas 232 preventīva rakstura pārbaudes saistībā ar pašizolācijas, karantīnas un distances ievērošanu.

Valsts policija atgādina, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām - no 140 līdz 5000 eiro.

Tikmēr Veselības ministrija atgādina: vīrusam nav brīvdienu – pašlaik ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti, rakstīts Veselības ministrijas mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Policijai

Nu, kodekss paredz, i kas? Cik tad sodījāt? Kā parasti - nevienu. Āksti!

pirms gada, 2020.04.10 11:16

333

Un arī babuļas!Staigā kā rēgi,grūžas virsū!

pirms gada, 2020.04.10 14:25

113

Tad jau pārkāp karantīnu un vazājies pa ielām.Kā citādi tev var uzgrūsties D.. .

pirms gada, 2020.04.10 22:20

-> 113

Karantīna tiek piemērota tikai tiem, kas ir apstiprināti kā inficējušies. Nevajag putroties.

pirms gada, 2020.04.14 08:48

O, jā

Labprāt šiem vazaņķiem ievilktu ar bambusa nūju pa muguru, kā tagad dara Indijā. Un ja vēl sprēgā, tad pa muti. Kaitina un besī šitie neaizskaramie šmurguļi.

pirms gada, 2020.04.11 17:56

Vietējās ziņas