Visvairāk kūlas ugunsgrēku Bauskas pusē 2

Zemgalē aizvadītajās trijās diennaktīs reģistrēti 90 kūlas ugunsgrēki. Visvairāk strādājuši  Bauskas un Jēkabpils daļas ugunsdzēsēji-glābēji, kuri katrs devās uz 20 sausās zāles liesmošanas gadījumiem, portālu informēja Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Visvairāk kūlas un cita veida ugunsgrēku tika reģistrēts sestdien, 6. aprīlī, kad visas dienas garumā ugunsdzēsēji-glābēji strādāja un gandrīz visi vienlaicīgi bija iesaistīti ugunsgrēku likvidēšanā. Sestdien, pieturoties siltam, vējainam laikam un gaisa mitrumam sasniedzot zemu līmeni, jebkura aizdegšanās bija bīstama, jo liesmas ļoti strauji izplatījās. Ugunsgrēkus izraisīja ne tikai cilvēku apzināta sausās zāles aizdedzināšana, bet arī bez uzraudzības atstāti ugunskuri.

Bauskas-ugunsdzēsēji glābēji 7. aprīlī plkst. 20.47 devās uz Upmalas ielu Bauskā, kur dega kūla un zaru kaudze 1050 m2 platībā. Tajā pašā dienā plkst. 21.58 Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji steidzās uz Bauskas novada Ceraukstes pagastu, kur kūla dega piecu hektāru platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās 51 minūti pēc pusnakts. Mazliet vēlāk, tajā pašā dienā plkst. 22.20, Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji izbrauca uz Ceraukstes pagasta Mūsu, kur dega kūla divu hektāru platībā.

Bauskas un Elejas ugunsdzēsēji-glābēji 6. aprīlī agri no rīta, plkst. 5.47, devās uz Rundāles novada Svitenes pagastu, kur mežā dega zaru kaudze 450 m2 platībā. Ugunsdzēsēji notikuma vietā strādāja piecas stundas. Pēc tam dzēšanas darbus pārņēma Valsts meža dienests.

6. aprīlī, 48 minūtes pēc pusnakts, Bauskas un Iecavas ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Iecavas novada Zālīti, kur kūla dega piecu hektāru platībā.

Aizvadītajās diennaktīs Zemgales ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 11 meža ugunsgrēkus. Lielākoties tie izcēlās tieši kūlas dedzināšanas dēļ.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējais

Kūlas ugunsgrēkus bieži izraisa arī nosviestās stikla pudeles, kurām virsū tiek tiešie saules stari. Kretīniem, kuri svaida savus atkritumus pa labi pa kreisi vajadzētu pašiem iesviest pa galvu ar pudeli.

pirms gada, 2019.04.09 08:15

...

Kas atbild par Zālītes ciemata nekopto apkārtni?? Tur katru gadu viss tas ciemats izdeg, jo Neviens tur nekopj....tā pašvaldiiba galiigaa d....

pirms gada, 2019.04.11 18:49

Vietējās ziņas