Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Visvalda Eglīša grāmatas atvēršanas svētkos satiekas basketbolistu paaudzes

Piektdiena, 4. aprīlis, Iecavā bija veltīta diviem svarīgiem notikumiem – leģendārā basketbolista Visvalda Eglīša 78. dzimšanas dienas un viņa sarakstītās grāmatas «Mūža mīlestība – basketbols. Višuka stāsts» atvēršanas svinēšanai.

Sporta namā «Dartija» pulcējās cilvēki no visas Latvijas, uzsvēra grāmatas izdošanas galvenā rīkotāja – biedrības «Liepas» valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule. Viņa smalki aprakstīja ziedojumu vākšanas procesu, īpaši izceļot Latvijas Basketbola savienības, kluba «VEF Rīga», Iecavas novada uzņēmuma «Balticovo» sniegto atbalstu.

Jubilārs par atbalstu pateicās savai ģimenei – dzīvesbiedrei Judītei Tenterei, meitām un krustdēliem, kā arī visiem, kas ziedojuši naudu un jutuši līdzi procesam.

Sporta skolas «Dartija» direktore Baiba Gāga, kopā ar citiem kolēģiem sveicot Višuku, kā viņu dēvē sportistu lokā, uzsvēra basketbolista ieguldījumu ne tikai jaunās sportistu paaudzes skološanā, bet arī Iecavas sporta nama tapšanā. Izrādās, Visvaldis kā pieredzējis mežinieks pārbaudījis katru lielās zāles grīdas dēli, lai tas būtu lieliskas kvalitātes. «Grīda nav mainīta kopš nama uzcelšanas, un, domāju, Latvijā labākas sporta zāles grīdas nav,» saka B. Gāga.

Visvaldi sveica agrākie komandas biedri – viņa ilggadējais partneris Kārlis Strēlis, viens no savulaik izcilākajiem sieviešu basketbola treneriem Juris Garkalns, kā arī skolas un studiju līdzgaitnieki, aicinot viņu rakstīt vēl vienu grāmatu par basketbolu – latviešu nacionālo sporta veidu. Svētkos piedalījās basketbolisti Bērziņi no VEF vienības, viens no pieredzējušākajiem valsts izlases sportistiem Aigars Vītols, atbalstītāju pārstāvji un nacionālo mediju žurnālisti.

Katrs ziedotājs saņēma grāmatas eksemplāru ar V. Eglīša autogrāfu. Izdevuma dokumentālais stils un fotogrāfijas ir ļoti saistoši, grāmatu var izlasīt vienā vakarā.

Pēc saviesīgām sarunām pie uzkodām un vīna glāzes sarīkojuma dalībnieki un iecavnieki kultūras namā varēja noskatīties Valmieras teātra izrādi «Bask@bols», kuras izmaksas sedza no Iecavas pašvaldības budžeta.

Vairāk par grāmatas atvēršanas sarīkojumu lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā pirmdien.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas