Vītolu ielas dzīvoklī Bauskā likvidē sadūmojumu

Vakar, 16. jūlijā, pusdienlaikā Iecavas novadā dega zaru un atkritumu kaudze 120 m2 platībā, portālu informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Savukārt 16. jūlijā plkst. 22.51 VUGD saņēma informāciju, ka Vītolu ielā Bauskā no dzīvokļa nāk dūmi. Ierodoties notikuma vietā, Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji redzēja, ka no pirmā stāva dzīvokļa nāk dūmi. Iekļūstot caur logu dzīvoklī, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka sadūmojumu rada uz plīts piededzis ēdiens. Ugunsdzēsēji-glābēji izslēdza plīti, iznesa piedegušo katliņu ārā un izvēdināja telpas. Dzīvoklī atradās divi cilvēki, kurus ugunsdzēsēji-glābēji izveda ārā. Dzīvoklī diemžēl nebija uzstādīts dūmu detektors.

Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotat, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst pašu spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem-glābējiem pa tālruņa numuru 112!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. jūlija plkst. 6.30 līdz 17. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus, no tiem trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas