«Vivat Curlandia!» aicina piešķirt sešus tūkstošus eiro

Bauskas novada finanšu komitejas sēdē, kas notiks 20. maijā, un Bauskas novada domes sēdē, kas ieplānota 27. maijā, deputāti lems par finansiāla atbalsta piešķiršanu mūzikas un mākslas festivāla «Vivat Curlandia!» organizēšanai.

Pirmo reizi šo jautājumu skatīja 12. maija sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē. Bauskas kultūras centra direktors Jānis Dūmiņš informēja, ka festivāla, kas notiks 17. un 18. jūlijā, atbalstam paredzēti seši tūkstoši no kultūras centra līdzekļiem.

Tiešsaistē sēdē piedalījās arī festivāla producente Laura Šarova. «Festivāls notiks jau sesto reizi. Esam ieguvuši Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Var teikt, ka tas ir valstiska mēroga pasākums. Esam izstrādājuši dažādus festivāla organizācijas plānus atkarībā no tā, kādi būs «Covid-19» ierobežojumi. Pagājušajā gadā saņēmām daudz labu atsauksmju par to, ka festivālu organizējām. Ceram, ka arī šogad tas būs iespējams ar reālu, dzīvu publiku. Ja nesanāks, esam pat gatavi realizēt tiešraides, lai publiku piesaistītu. Tas ir svarīgi. Arī Bausku, pateicoties festivālam, esam padarījuši stipri redzamu pasaules līmenī. Saņēmām brīnišķīgas atsauksmes, jo festivāls ir unikāls. Būs arī paukošanās, rādīsim, ko vietējie dara. Piedalīsies partneri no Francijas, Lietuvas, Itālijas un Austrijas,» stāstīja L. Šarova.

Deputāti interesējās par to, kā organizatori nodrošinās tiešsaistes, ja «Covid-19» ierobežojumi neļaus skatītājiem ierasties klātienē. «Esam arī iepriekš organizējuši digitālus koncertus – iestrādnes ir. Ir variants, ka varētu koncertus raidīt estrādē. Tas gan nozīmētu papildu ekrānu īres un tamlīdzīgi, bet no savas puses esam ieinteresēti turpināt tradīciju. Ir ārkārtīgi svarīgi nepazaudēt saikni ar klausītāju,» pauda L. Šarova.

«Šis ir viens no tradicionāliem vasaras festivāliem, kas nes Bauskas vārdu Latvijā un pasaulē. Tas bagātina kultūras dzīvi un Bauskas novada pazīstamību, ienes papildu ienākumus uzņēmējiem. Festivāli ir dažādi pēc stila un satura, un šis festivāls labi iederas kopējā koncepcijā. Ceru, ka jūlijā varēs skatīties klātienē mazās grupas un būs priekšrocības tiem, kas saņēmuši vakcīnas abas devas,» pauda deputāts Raitis Ābelnieks (Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK).

Lēmumprojektu atbalstīja visi deputāti un virzīja tālāk uz finanšu komitejas sēdi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas