Vjetnamiešu delegācija apmeklē Zorģu bibliotēku 2

Trešdien, 22. jūlijā, Iecavas novada Zorģu bibliotēkā viesojās vjetnamiešu delegācija, kuru vidū bija gan Vjetnamas pašvaldību pārstāvji, gan bibliotekāri,ziņo pašvaldības portāls iecava.lv.

Pasākuma oficiālo daļu atklāja Iecavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis, kurš stāstīja par Iecavas pašvaldību un par bibliotēku sadarbību ar vietvaru, minot gan bibliotekāru atalgojumu, gan projektiem piešķirtā finansējuma summas.

Pasākuma turpinājumā Zorģu bibliotēkas vadītāja Aina Ezergaile atklāja, kā bibliotēka ir attīstījusies pēc bibliotēku attīstības projekta «Trešais tēva dēls» īstenošanas. Bija sagatavota arī fotogrāfiju prezentācija, kurā bibliotēkas viesi varēja redzēt, cik daudzveidīga ir bibliotēkas ikdiena – regulāri tiek rīkotas radošās darbnīcas, vingrošana, tikšanās ar Latvijā slaveniem cilvēkiem.

«Bibliotēka nav tikai grāmatu krātuve, bet tā ir arī kultūras, mākslas, izglītības un sporta iestāde,» uzsvēra novada domes priekšsēdētājs Jānis Pelsis.

Vjetnamas viesi neslēpa savu pārsteigumu par to, cik augstu Iecavā tiek vērtēti bibliotekāri un viņu darbs. Vjetnamietis Kao Viets Ngujens, kurš jau ilgus gadus dzīvo Latvijā un delegāciju pavadīja kā tulks, skaidro, ka, salīdzinot ar Latviju, Vjetnamā bibliotēku un to darbinieku stāvoklis ir sliktāks – atalgojums ir daudz zemāks, iedzīvotāji – pasīvāki. «Ir labi, ka tiek rīkoti šādi pieredzes apmaiņas braucieni, jo tādā veidā cilvēki var smelties jaunas idejas tam, kā aktīvāk iesaistīt iedzīvotājus bibliotēkas pasākumos,» piebilst Kao.

Vjetnamieši bija arī lielā sajūsmā par sakopto un skaisti iekārtoto vidi ap Zorģu bibliotēku. Daudzi steidzās fotografēties pie skaistajiem krūmiem, ābelēm un ziedošajām puķēm, un, kā pateicību par sirsnīgo uzņemšanu savās telpās, Ainai Ezergailei pasniedza glezniņu – tradicionālu Vjetnamas mākslas darbu. Arī Aina izteica pateicību katram viesim, pasniedzot suvenīrus, kuru vidū bija arī Iecavas jubilejas monēta, kas vjetnamiešiem paliks kā piemiņa par Iecavu.

Šī nebija pirmā reize, kad šāda veida delegācija viesojās Zorģu bibliotēkā. Pērn, decembrī, pēc Vjetnamas projekta Datorlietošanas prasmju un publiskā interneta piekļuves uzlabošana Vjetnamā iniciatīvas, Latvijā tika realizēti pieredzes apmaiņas braucieni. Tos īstenoja Vjetnamas Sociālistiskās Republikas Informācijas un komunikācijas ministrija, tādējādi projekta ietvaros 10. decembrī Vjetnamiešu delegācija pirmo reizi viesojās Zorģos.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Sliktais

tie ir tie. kuri mūk no savas zemes? Kā tur ir ar Ogres trikotažku?

pirms 5 gadiem, 2015.07.25 14:44

Sliktais

Nē, otrādi.
Tie ir tie, kuri vēlas savest kārtībā savu zemi

pirms 5 gadiem, 2015.07.26 13:19

Vietējās ziņas