Vladimiram Barskovam pasniedz «Slavas zvaigzni» 10

SIA «Bauskas alus» valdes loceklis Vladimirs Barskovs saņēmis Ukrainas valsts apbalvojumu «Zirka slavi» – «Slavas zvaigzne». To viņam pasniedza biedrības «Latvijas savienība «Černobiļa»» amatpersonas.

Latvijas savienības «Černobiļa» viceprezidents Māris Šops pastāstīja, ka apbalvojums piešķirts par V. Barskova jau vairāk nekā desmit gadus sniegto finansiālo atbalstu biedrībai, kas novērtēts arī starptautiskā mērogā. Pirms vairākiem gadiem uzņēmējam pasniegta biedrības «Latvijas savienība «Černobiļa»» goda zīme. Tagad V. Barskova palīdzību novērtējuši arī Ukrainā – valstī, kas uz mūžiem paliks saistīta ar Černobiļas atomelektrostacijas kodolkatastrofu.

Uzņēmējs bija pateicīgs par saņemto apbalvojumu un atzina, ka sadarbība ar «Latvijas savienību «Černobiļa»» vienmēr bijusi laba. Viņš pastāstīja, ka pats Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas darbos nebija iesaistīts, bet ar tās sekām tomēr saskārās. «Visi mani paziņas, kas tur bija, vēlāk nomira. Mēs, tie cilvēki, kas tur nebijām, nevaram to saprast. Daudzi no Černobiļas glābējiem nomira pat ne no radiācijas, bet gan sirds kaitēm – vienkārši neizturēja stresu,» stāsta V. Barskovs. Viņš ir arī biedrības biedrs. V. Barskovs ir otrais cilvēks Latvijā ar šādu apbalvojumu – pirms tam to saņēma M. Šops.

M. Šops pastāstīja, ka Latvijā par Černobiļas katastrofā iesaistītajiem rūpējas daudz vairāk nekā kaimiņu valstīs, tas lielā mērā ir arī biedrības darbības un tās atbalstītāju paveiktā darba rezultāts. No Latvijas Černobiļas atomreaktora avārijas seku likvidēšanas darbos bija iesaistīti 6000 cilvēku, savukārt pavisam kopā viņu bija 800 000.


Biedrības pārstāvji pauž, ka no Bauskas novada Černobiļā bija vismaz 64 cilvēki. Ir iespēja saņemt piemiņas zīmi par dalību šajos notikumos, bet no Bauskas novada atsaucība esot diezgan maza, tāpēc aicina Černobiļā bijušos pieteikties. Šai piemiņas zīmei var pieteikties arī laulātie un bērni, jo daudzi no notikumos iesaistītajiem vairs nav starp dzīvajiem.

Dažādus apbalvojumus no Ukrainas Latvijā ir saņēmuši vairāki desmiti Černobiļas notikumos iesaistīto. 35 ir piešķirts apbalvojums «Ukrainas Černobiļas varonis», apmēram 40 – «Par lielu varoņdarbu». Astoņi ir apbalvoti par lielu ieguldījumu cilvēces labā, arī biedrības pārstāvis Ilmārs Kalniņš. Savukārt pati biedrība sadarbojas ar citām organizācijām pasaulē, kas saistītas ar radiācijas avāriju radītajām sekām un to novēršanu nākotnē.

Pasākumā piedalījās arī ģenerālis un biedrības biedrs Aleksejs Ivanovs, kam Černobiļā bija arī dēls un brālis, kurš piedalījās sarkofāga celtniecībā ap reaktoru. Viņš pastāstīja, ka seko līdzi notikumiem ap tikko radīto ārzemju televīzijas seriālu par Černobiļu. Ģenerāļa skatījumā ne tik svarīgas ir diskusijas par to, cik no atainotā ir patiesība, cik tas, ka filma atkal ir aktualizējusi šo stāstu un ļāvusi arī jaunajai paaudzei atskatīties uz tā laika notikumiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

mormons

Kāda tam visam tagad vairs jēga, ***, par ko ir cepiens, nav par ko galīgi rakstīt?

pirms gada, 2019.07.05 08:33

annika

viss notiekaas, visi apbalvoti, visi laimiigi!!!)))

pirms gada, 2019.07.05 12:41

baušķenieks

Pārsteigums un patiess prieks,ka mums ir šādi cilvēki.Liels paldies.

pirms gada, 2019.07.05 18:33

patriots

Tad, kad Bauskā parādījās Bauskas gaišais un tumšais alus, pateicīgie alus dzērāji gribēja nomainīt pie Lāsītes stāvošo un laipni uz dziras iegādes punktu norādošo Voldemāra pieminekli ar pieminekli šī stāsta varonim. Domāju, ka vēl nekas nav nokavēts!

pirms gada, 2019.07.05 18:48

Patriotam

Pirms ko raksti, noskaidro faktus. Bauskas "Voldemārs" nekad nav rādījis uz dziras iegādes punktu "Lāsīti", bet pat, tieši otrādi, galvas virziens un skatiens bija vērsts uz pretējo pusi - uz tag. Kalna ielu! KUR ŠIS "BAUSKAS VĒSTURES MĪTS" IR RADIES, kas tiek kultivēts, kultivēts un kultivēts no visādiem nezinīšiem un patriotiem???

pirms gada, 2019.07.05 22:52

nepļāpā niekus

Ieguglē : Lost soviet monuments in Bauska un sapratīsi, ka skatiens tiešām vērsts uz Kalna ielu, bet kreisā roka gan rāda uz " Lāsīti ". Tauta nemuld !!!

pirms gada, 2019.07.06 09:56

Niekam

Netaisos es gòoglēt, kur ar fotošopu var uztaisīt nezin ko! Atnāc uz Bauskas muzeju, kur šobrīd, kā reiz, ir izstāde par Bauskas vecpilsētu, un apskaties ORIĢINĀLAS FOTOGRĀFIJAS, NEVIS TURPINI GVELZT MĪTUS!!!!

pirms gada, 2019.07.06 16:07

klukste

Par fotošopu konkrētajā Vovkas foto uz kafejnīcas Mūsa fona niekus gvelz Tu, jo jaunībsdienās, stāvot Lāsītes garumgarajā rindā, uz šamo noskatījos gana tā, ka atceros vēl šobaltdien.

pirms gada, 2019.07.06 18:35

Precizēšu

Labi, pirksts, varbūt, arī kaut ko uz kaut kurieni rāda, bet ne jau roka pacelta un uz kaut kurieni rāda. Tā jau var izdomāt -piedomat visu kaut ko.

pirms gada, 2019.07.06 16:12

Partijas vēsture

Katrs Iljiča žests atbilstošajā situācija vienmēr bija vēsturiski nozīmīgs un, ja kaut viņa mazais pirkstiņs norādīja Lāsītes virzienu, tas bija pareizais, uz kurieni tautai iet. Vadonis galu galā !

pirms gada, 2019.07.06 18:40

Vietējās ziņas