Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vokālo ansambļu festivālā Mežotnē veido rožu dārzu

Vokālo ansambļu festivāls daudzfunkcionālajā centrā «Strēlnieki» šogad paliks atmiņā ar skaistu rožu dobi. To veidoja festivāla dalībnieki.

Mežotnes pagasta daudzfunkcionālo centru «Strēlnieki» sestdien, 3. maijā, piepildīja skanošas dziedātāju balsis. Te notika ceturtais vokālo ansambļu sadziedāšanās svētku koncerts. Kultūras pasākumu organizatore Mežotnes pagastā Inga Mauriņa portālam pastāstīja, ka festivāls pirms četriem gadiem sarīkots, jo izpalikusi vokālo ansambļu skate. Tad nolemts sarīkot sadziedāšanos pašiem un aicināt uz to draugus.

Šogad koncertā «Mīlestība. Māte. Prieks» piedalījās jauktie, sieviešu, kā arī vīru vokālie ansambļi. Līdz ar mājiniekiem, Mežotnes pagasta jaukto vokālo ansambli «Mēs», klausītāji dzirdēja dziedātājus no Jelgavas, Ādažiem, Durbes novada, arī Codes un Vecsaules pagasta un Bauskas.

Ansamblī «Mēs» dzied desmit dalībnieku. Vadītāja Linda Razalinska «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka kolektīvs ir ļoti draudzīgs, mēģinājumus apmeklē ar lielu atbildības sajūtu. Savukārt šo festivālu viņa vērtē kā lielisku iespēju satikt draugus un jauki visiem kopā padziedāt.

Pirmo reizi Mežotnē ieradušies bija dziedātāji no Durbes novada. Jauktā vokālā ansambļa «Tonuss» dalībnieks Ojārs Jēkabsons atzinīgi vērtēja šādu festivālu. Tā ir iespēja pabūt līdz šim nepameklētā vietā, kā arī iepazīt citu kolektīvu sniegumu. Viņš arī paskaidroja, ka laiku mēģinājumiem, arī kopējiem izbraukumiem noteikti var atrast. «Galvenais, jābūt gribēšanai dziedāt, tad var gan atnākt uz mēģinājumiem, gan aizbraukt uzstāties uz citām Latvijas vietām,» skaidro kurzemnieks.

Pēc koncerta visu kolektīvu pārstāvji pie daudzfunkcionālā centra «Strēlnieki» iestādīja rozes. I. Mauriņa paskaidroja, ka šogad festivālam bijusi savdabīga dalības maksa. Katrs kolektīvs lūgts atvest vienu rozes stādu. «Ziedošās rozes daiļos centra apkārtni, mums un ikvienam apmeklētājam atgādinās par šo festivālu,» stāsta I. Mauriņa.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas