Volejbolisti izbraukuma spēles noslēdz ar uzvaru

Oktobrī Vecumnieku novada volejbola komanda «Vecumnieki» Latvijas Nacionālās līgas 2. divīzijas čempionātā aizvadīja četras spēles, uzvaras un zaudējumus dalot uz pusēm.

Par pirmo spēli pret pērnā gada čempioniem «Bauskas Dzīve» informēja jau iepriekš, bet bez šīs vienīgās mājas cīņas Vecumnieku novada komandas volejbolisti oktobrī devās trīs spēļu izbraukumā, pēdējo maču aizvadot 18. oktobrī. Pirms izbraukuma mačiem vienībai pievienojās Jorens Janišons no Vecumniekiem, kurš spēlēs ar 10. numuru. Divu dienu izbraukumā – 10. un 11. oktobrī – komanda «Vecumnieki» devās uz Balviem, dienu vēlāk uz Valku.

Balvos viesi no Vecumniekiem ceturto gadu pēc kārtas ar 3:2 apspēlēja mājiniekus, volejbola klubu (VK) «Balvi». Rezultatīvākais no mūsējiem ar 22 punktiem – Kristaps Lisovskis. Uzvara nenāca viegli. Pirmo setu ar 25:20 uzvarēja viesi, bet tad sekoja mājinieku atbilde – divi vinnēti seti pēc kārtas. Vienības «Vecumnieki» volejbolisti saņēmās un sāka lielisku atspēlēšanos, uzvarot pēdējos divos setos ar 25:18 un 15:7.

Nākamajā dienā mūsu volejbolisti spēlēja Valkā pret VK «Valka» komandu. Diemžēl šajā mačā Vecumnieku novada vienībai zaudējums ar 0:3 (29:31, 23:25, 15:25).

Pirmie divi seti tika izspēlēti ļoti līdzvērtīgi. «Vecumnieki» pirmajā setā izsēja trīs punktu pārsvaru – 24:21 un beigās zaudēja ar 29:31, bet otrajā setā minimāls zaudējums ar divu punktu starpību. Rezultatīvākie Vecumnieku novada komandā šajā mačā bija Kristaps Lisovskis, kuram 9 punkti (p.), Rolandam Plēsniekam – 8 p., Armandam Grudulim – 5 p., Jānim Krēmeram – 4 p., Jorenam Janišonam – 2 p., bet Jānim Zadovskim un Uģim Eglītim pa punktam.

Vienības «Vecumnieki» galvenais treneris Jānis Plūme pēc mača ar Valkas novada komandu atzina, ka izbraukuma spēlēs slogs ir ne tikai garais ceļš, bet arī tiesneši. «Pretinieki apliecināja iepriekšējā sezonā izcīnīto vicečempionu statusu. Tiesa, šajā spēlē tiesneši demonstrēja, ka viņi var darīt visu, ko vēlas. Daži lēmumi no viņu puses bija neizskaidrojami, par labu mājiniekiem. Daudz labāk varējām nospēlēt pirmā un otrā seta beigas,» tā J. Plūme.

Pēdējā oktobra spēlē komanda «Vecumnieki» devās uz Jelgavu, kur sacentās ar «Valgundes» volejbolistiem. Tāpat kā Balvos, arī Jelgavā viesi prata atspēlēties no 1:2 un izcīnīt uzvaru ar 3:2 (25:19, 24:26, 29:31, 25:8, 15:12).

Uzvarētie seti komandai padevās lieliski, neatstājot pretiniekiem nekādus variantus. Šajā spēlē 20 punktus guva Rolands Plēsnieks un Uģis Eglītis, 14 punkti – Jorenam Janišonam, Armandam Grudulim un Jānis Krēmeram – 8 p., Jānim Zadovskim – 4 p., Visvaldim Janelim – 2 p.

«Spēlējām eksperimentālā sastāvā, notika daudz spēlētāju maiņu, rotācija. Rezultāts ir galvenais – esam izcīnījuši uzvaru,» īsi panākumu Jelgavā komentē treneris J. Plūme.

Nākamā cīņa komandai «Vecumnieki» mājās 8. novembrī pret Kuldīgas novada Sporta skolas volejbolistiem.