Volejbolistiem uzvara un zaudējums

Latvijas Volejbola federācijas Nacionālās 2. līgas čempionātā volejbola kubs (VK) «Vecumnieki» aizvadītajā nedēļā spēlēja ar mainīgām sekmēm.

Pirmajā no divām aizvadītās nedēļas spēlēm Vecumnieku novada komanda cīnījās izbraukumā. Rīgas 21. vidusskolas sporta zālē 17. novembrī mūsu volejbolisti komandas biedra Uģa Eglīša dzimšanas dienā ar 3:1 (25:21; 32:34; 26:24; 25:23) uzvarēja komandu «Pērkons/Rīga». Spēles pirmajā setā notikumi laukumā ritēja līdzīgi, bet veiksmīgāk spēlēja viesi, kuri setu uzvarēja ar 25:21.

Ļoti aizraujošs un notikumiem bagāts bija mača otrais sets, kurš vienībai «Vecumnieki» sākās pagalam neveiksmīgi. Pieļautas vairākas dubultkļūdas servēs, tad iegāza neuzņemtas serves, tāpēc seta ievadā nelabvēlīgais – 7:12. Pēc izgāzta seta sākuma Vecumnieku novada volejbolistiem izdevās ne tikai atspēlēties – 15:15, bet arī izvirzīties vadībā – 19:16, taču iegūtais pārsvars netika nosargāts. Seta galotnē komandu volejbolisti spēlēja līdzvērtīgi, bet pavirši. Abu vienību spēlētāji vairākkārt kļūdījās vienkāršās epizodēs, uzdāvinot pretiniekiem punktus pašu kļūdu dēļ. Seta pēdējo punktu guva «Pērkona» volejbolisti, kuri uzvarēja otro setu ar 34:32 un izlīdzināja rezultātu – 1:1.

Pēdējos divos setos komandas spēlēja ļoti līdzvērtīgi, bet spēles galotnē šoreiz prasmīgāk cīnījās «Vecumnieku» vienības volejbolisti, kuri trešo setu uzvarēja ar 26:24, bet pēdējo, ceturto ar 25:23.

Rezultatīvākais šajā spēlē komandā «Vecumnieki» bija Rolands Plēsnieks – 17 punkti (p.), Uģim Eglītim – 11 p., Jānim Krēmeram, Jorenam Janišonim – 10 p., Armandam Grudulim – 7 p., Jānim Zadovskim – 4 punkti, no kuriem 3 ar servi jeb «eisu».

Aizvadītās nedēļas otrajā spēlē 22. novembrī «Vecumnieki» savās mājās uzņēma pērnā gada čempionāta pusfinālisti «Madonu».
Lai arī mājinieki čempionāta punktu bagāžu papildināja par vienu punktu, viņi viesiem no Madonas piekāpās ar rezultātu 2:3 (23:25; 25:20; 25:22; 20:25; 10:15).

Spēle iesākās ar viesu komandas uzvarētu pirmo setu, taču mājinieki deva skaistu prettriecienu un, uzvarot nākamos divus setus, izvirzījās vadībā ar 2:1. Diemžēl mača ceturtajā un piektajā setā pārāki bija viesi, kuri abos setos vinnēja ar +5, izcīnot uzvaru mačā ar 3:2.

Spēlē pret «Madonu» mājinieku komandā neapturami bija divi sportisti – 19 punktus (p.) guva Kristaps Lisovskis, bet 17 punkti Uģim Eglītim. Pa desmit punktiem Naurim Artimovičam, Jorenam Janišonim un Armandam Grudulim, bet Jānim Zadovskim un Rolandam Plēsniekam pieci punkti katram.

Pateicoties uzvarai pret rīdziniekiem, kas atrodas piektajā vietā, un zaudējumam, kurā izcīnīts punkts pret ceturtās vietas īpašnieci «Madonu», Vecumnieku novada komanda pēc astoņām aizvadītām spēlēm, kurās gūtas piecas uzvaras un piedzīvoti trīs zaudējumi, ieņem 3. vietu čempionātā.

Nākamā spēle «Vecumnieku» vienībai viesos 28. novembrī pret komandas «Jēkabpils juniori» volejbolistiem.