VP Bauskas iecirknis uzrauga pašizolācijas ievērošanu 7

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē šī gada septembrī sākti desmit administratīvā pārkāpuma procesi par pašizolācijas noteikumu un pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem. Aizvadītajā mēnesī ir bijušas situācijas, kad likumsargi saņēma informāciju par iespējamu pašizolācijas noteikumu neievērošanu, taču lietvedība tika izbeigta, jo sniegtā informācija neapstiprinājās, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Valsts policijas Bauskas iecirknī vienā gadījumā policisti ir sākuši administratīvā pārkāpuma procesu par izklaides pasākumu, kas turpinājies pēc pusnakts, kā arī septembrī ir sākta viena resoriskā pārbaude par pašizolācijas prasību neievērošanu. Savukārt robežas kontrole nav policijas kompetencē, un arī pašlaik policisti nepiedalās tās kontrolē.

Valdība  6. oktobrī atbalstīja grozījumus normatīvajā aktā, kas regulēs «Covid-19» apkarošanai paredzētās ieceļotāju uzskaites kontroles informācijas sistēmas darbību. Valdība šodien atbalstīja grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka pirms ierašanās Latvijas persona apliecina, ka, iebraucot Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai. Apliecinājuma anketa būs jāaizpilda vietnē www.covidpass.lv. Anketa jāiesniedz ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas, informē ziņu aģentūra LETA.

Personai tiks nodrošināts apliecinājuma anketas iesniegšanas apstiprinājums ar tajā norādītu QR kodu lietošanai mobilajā ierīcē, uzrādot attiecīgo apstiprinājumu www.covidpass.lv, kā arī nosūtot uz apliecinājuma anketā norādīto personas elektroniskā pasta adresi.
Personai, kura ieceļo Latvijā, izmantojot starptautiskā pārvadājuma pakalpojumu, būs jāuzrāda pārvadātājam minētās anketas iesniegšanas apstiprinājums izdrukātā formā vai mobilajā ierīcē. Pārvadātājs, vizuāli apskatot personas uzrādīto apstiprinājumu vai ar mobilo ierīci pārbaudot apstiprinājumā norādīto QR kodu, pārliecināsies, ka persona iesniegusi anketu. Apstiprinājuma neuzrādīšanas gadījumā pārvadātājs varēs atteikt personai iekāpšanu transportlīdzeklī vai piedāvāt nekavējoties aizpildīt anketu.

Saeimā pieņemtie grozījumi «Covid-19» infekcijas izplatības pārvaldības likumā paredz, ka personai par noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā nepildīšanu piemēros naudas sodu no 10 līdz 2000 eiro. Tāpat minētā likuma grozījumi paredz, ka policijas darbiniekam, pašvaldības policijas darbiniekam un robežsargam būs tiesības apturēt transportlīdzekli, lai veiktu pārbaudi par ziņu iekļaušanas sistēmā pienākuma izpildi.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) mājaslapā ir valstu saraksts, uz kurām attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0/02_10_2020vm_lv.pdf


Turklāt saraksts tiek atjaunots katru piektdienu, teikts SPKC mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Anonīms

Pilnīgi piekrītu tam, ka ir jāuzrauga visi tie, kuri iebraukuši.
Ir daudzi, kuri nemaz neievēro pašizolāciju.
Kas ir nepareizi.
Atbraukuši no ārzemēm un blandās pa visurieni.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.08 06:37

AM

Blandas gan visur, ja jau būtu tāda infekcija mēs ievērotu pasizolaciju.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.08 17:25

Anonīms

AM , tad nav ko vispār skriet atpakaļ uz dzimteni. Var nogaidīt arī tur kur atrodas.
Vai arī, jāievēro prasības.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.08 19:42

ups

neko vairāk jau šī polocija arī nav spējīga izdarīt. vismaz imitē kaut kādu darbību, a to tās bābas aiz neko nedarīšanas vēl s;aks zāli pīpēt, un tad?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.09 23:45

Vietējās ziņas