VUGD veiks papildu ugunsdrošības pārbaudes 1

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde šogad paplašinās objektu klāstu, kuros tiks veiktas ugunsdrošības pārbaudes. VUGD šogad inspicēs arī atkritumu apsaimniekošanas (šķirošanas, pārkraušanas, pārstrādes) uzņēmumus, lielākos metāllūžņu pieņemšanas punktus un saimnieciskās darbības objektus – veikalus, skaistumkopšanas salonus, birojus un citas telpas, kas izvietotas daudzstāvu dzīvojamajās mājās. Pārbaudes tiks turpinātas arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpās, portālu informēja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.
Viņa atzīmēja, ka VUGD jau šobrīd regulāri veic pārbaudes noteiktās objektu grupās atbilstoši to bīstamībai un nozīmei. Piemēram, paaugstinātas bīstamības objektos, izglītības iestādēs, ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs un viesnīcās, kurās var nakšņot vairāk nekā 50 cilvēki. Pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā reizi divos gados. Publiskās ēkās, kurās vienlaikus var uzturēties vairāk nekā 200 cilvēku, pārbaudes tiek veiktas ne retāk kā reizi trijos gados. Papildu tiek reaģēts arī uz iesniegumiem vai citā veidā saņemto informāciju par iespējamiem ugunsdrošību prasību pārkāpumiem, vecot neplānotas pārbaudes. 

«Ņemot vērā to, ka 2018. gadā Latvijā pieaudzis ugunsgrēku skaits būvobjektos, ugunsdrošības pārbaudes publiskajās ēkās, kurās vienlaikus var atrasties vairāk nekā 25 cilvēki, tiks veiktas arī būvniecības laikā,» atzīmē V.Gribuste, piebilstot, ka līdz šim būvniecības laikā ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas tikai 3. grupas būvēs, kas ir, piemēram, ēkas, ar vairāk nekā pieciem virszemes stāviem, publiskās ēkas, kurās paredzēts vienlaikus uzturēties vairāk nekā 100 cilvēkiem, ražošanas ēkās, kuru kopējā platība ir lielāka par 1000 kvadrātmetriem.

VUGD pārstāve norāda, ka pārbaudāmo objektu un būvobjektu klāsts paplašināts, lai uzlabotu un pilnveidotu ugunsdrošības situāciju valstī, kā arī pamatojoties uz risku izvērtējumu, tostarp analizējot ugunsgrēku izcelšanās vietas. Šāds risinājums paredzēts arī šī gada 8. janvārī Ministru kabineta apstiprinātajā konceptuālajā ziņojumā «Par valsts politiku ugunsdrošības jomā», kura mērķis ir uzlabot situāciju ugunsdrošības jomā Latvijā.

Papildus noteiktās ugunsdrošības pārbaudes objektos plānots veikt no maija līdz novembrim, savukārt būvobjektos – visu gadu. Pirms pārbaudes veikšanas VUGD Zemgales reģiona brigādes amatpersonas sazināsies ar pārbaudāmā objekta pārstāvi, lai vienotos par pārbaudes laiku. Ierodoties uz pārbaudi, amatpersonai ir jānosauc savs uzvārds, amats un jāuzrāda dienesta apliecība. Savukārt, pēc pārbaudes noslēguma amatpersona informēs par ugunsdrošību objektā atbildīgo personu par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem. Ja tiks konstatēti ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad VUGD amatpersona sastādīs pārbaudes aktu, kurā tiks norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai. Savukārt, ja pārbaudē tiks konstatēti nopietni ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī pieņemt lēmumu par objekta darbības apturēšanu vai uzsākt administratīvo lietvedību.

2018. gadā visā Latvijā papildu ugunsdrošības pārbaudes tika veiktas muzejos, baznīcās, muižās un pilīs, kur norisinājās Latvijas simtgadei veltītie pasākumi. Zemgalē ugunsdrošības pārbaude notika 77 baznīcās, 19 muzejos un 25 muižās un pilīs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Prieks

Bauskas ugunsdzēsēji vislabākie! Kas par varenu palīgu esiet uzcēluši no sniega! Jauki!

pirms gada, 2019.02.09 15:07

Vietējās ziņas