VVD: Ķīmiskais piesārņojums Zemgalē ir lokāls un neapdraud iedzīvotājus 3

Valsts vides dienests (VVD) vēlas kliedēt bažas par publiskajā telpā izskanējušo ziņu, ka Zemgales lauku piesārņošana ir izraisījusi reģionāla mēroga ekoloģisko katastrofu, jo tas neatbilstot faktiskajai situācijai. Reģionā vairākās vietās ir radīts lokāls vides piesārņojums, kas šobrīd neapdraud iedzīvotājus, portālam uzsvēra VVD pārstāve Maruta Bukleviča.

Viņa paskaidroja, ka pirmie analīžu rezultāti, ko saņēmis Valsts vides dienests (VVD), un pieaicināto ekspertu atzinumi ļauj apgalvot, ka ķīmiskā viela, ar ko tika nolaistītas ceļmalu teritorijas Zemgalē, šobrīd nerada tiešu apdraudējumu videi, tostarp gruntsūdeņiem.

«Piesārņojuma tālāka izplatība nenotiek. Piesārņojums, kas satur gaistošus savienojumus, radīja vislielāko bīstamību izliešanas brīdī, kamēr viela bija koncentrēta. Iedzīvotājiem ir jāizvairās nonākt tiešā saskarē ar piesārņoto grunti - aiztikt, ieelpot un pārvietoties pa to. Atrašanās tuvumā nav bīstama,» uzsvēra M. Bukleviča.

VVD inspektori turpina piesārņojuma rezultātā cietušo vietu apzināšanu un uzraudzīšanu, dodoties regulārās pārbaudēs. Vides inspektori veikuši pārbaudes arī pēc lietus un pārliecinājušies, ka piesārņotās platības nav palielinājušās.

VVD ir noskaidrojis par piesārņošanu vainīgo uzņēmumu. Šobrīd sanācijas eksperti nosaka labākās metodes piesārņojuma likvidēšanai.

Ievērojot konstatēto vides pārkāpumu nopietnību, VVD ģenerāldirektore Elita Baklāne - Ansberga pirmo reģionālo vizīti ieplānojusi Jelgavas reģionālajā vides pārvaldē. Trešdien, 19.jūnijā, paredzēta tikšanās ar pašvaldības un policijas pārstāvjiem par kopīgu rīcību teritoriju sakārtošanā. Pēc šīs sarunas notiks preses konference, kurā tiks sniegta detalizētāka informācija par vides stāvokli un VVD rīcībām.

Ir sagatavota karte ar apzinātajām piesārņotajām vietām. Ja iedzīvotājiem ir informācija par piesārņotām vietām, kas nav iekļautas kartē, VVD pārstāve lūdz sazināties ar atbildīgo inspektoru pa tālruni 29467330.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vai

Nu tad beidzot! Atliek vien paslavēt vides piesārņotājus, atvainoties par aizdomām. Varbūt tā viela uzlabo ekoloģisko stāvokli, lejam vēl.

pirms gada, 2019.06.12 19:57

ess

Savulaik Černobiļā katlumāja uzgāja gaisā, radiatorus Zviedrijā atrada:):) arī teica viss kārtībā, nekas ka sēnes izauga kaķa lielumā un naktslampiņas nebija vajadzīgas, cilvēki paši spīdēja.. pa lielam lokāla šaize :):)

pirms gada, 2019.06.12 22:30

prātnieks

Te neapdraudz, te aizliegts pieskarties? Kuriem vārdiem ticēt vai varbūt piesedz lejējus...- nu gadījās, kam negadās un par cik negadās?

pirms gada, 2019.06.13 12:05

Vietējās ziņas