XV Deju svētki beigušies 1

Daugavas stadionā piecos koncertos izdejots XV Deju svētku lieluzvedums «Tēvu laipas». 14 764 dejotāji ar savu lielisko sniegumu priecējuši tūkstošiem skatītāju.

Pēc sestdienas, 6. jūlija, dienas koncerta baušķeniece Ināra Graudiņa neslēpa saviļnojumu. Portālam viņa pastāstīja, ka dejotāju uzstāšanās sajūsminājusi ar augsto māksliniecisko līmeni. Savukārt koncerta programmu viņa nodēvēja par ļoti latvisku, patriotisku.

«Dejotāju sniegums bija tik azartisks, ka pašai sagribējās dejot. Emocijas dažbrīd tā uzvirmoja, ka acīs sariesās asaras. Vakarā koncertu noteikti skatīšos televizorā, vērošu dejotāju tuvplānus un baudīšu šos svētkus vēlreiz,» tā I. Graudiņa.

«Bauskas Dzīve» ar dejotājiem tikās pirms sestdienas dienas koncerta. Nogurumu sejā nemanīja, visi bija smaidīgi, gatavi uzstāties. Pilsrundāles vidusskolas jauniešu deju kolektīva «Madaras» dalībniece Annija Krikščūne kājā uzberzusi krietnu tulzu. Taču dejotprieku tas jaunietei nebūt nemazina: «Pēdējais, piektais koncerts pienācis ļoti ātri. Man nekas nebūtu pretī nodejot vēl kādu koncertu.»

To pašu apgalvoja arī citi «Madaras» jaunieši, lai arī režīms viņiem šajās dienās bijis ļoti saspringts. No vakara koncertiem skolā viņi atgriezušies pēc vieniem naktī. Tad vakariņas, kopīga laika pavadīšana, līdz miers iestājies vien ap pieciem rītā. «Bet tas dejot netraucē, jo šie taču ir svētki un mēs esam jauni, visu varam paveikt,» skaidro Ivo Blaudums.

Enerģijas pilni pirms koncerta bija arī vidējās paaudzes dejotāji. Aivars Melderis no deju kolektīva «Mēmele» skaidroja, ka grūtākais bijis mēģinājumu process. Kad deju raksti stadionā apgūti, zināmas visas nostāšanās vietas, tad koncertu nodejot nav grūti. «Koncerts aizrit vienā elpas vilcienā, tas ir skaisti un nav nemaz grūti. Ja vajadzētu, vēl pāris koncertus varētu nodejot,» tā A. Melderis.

Arvīds Pēkalis no Rundāles novada senioru deju kopas «Šurpu turpu» «Bauskas Dzīvei» atzina, ka viņiem nedaudz bijusi vaļa sestdienas rītā aizbraukt uz pilsētu. Apskatīts amatnieku gadatirgus Vērmanes dārzā, pastaigāts pa Vecrīgu. «Mani sajūsmināja atmosfēra, kas valda pilsētā. Cilvēki smaidīgi, visiem pacilāts noskaņojums. Var redzēt, ka Rīgā ir svētki,» tā A. Pēkalis.

Deju lieluzvedumā «Tēvu laipas» 603 kolektīvu vidū bija arī 21 deju kopa no Bauskas, Iecavas, Rundāles un Vecumnieku novadiem. Divarpus stundu garajā koncertā tika izpildītas 36 dejas. Lieluzveduma mākslinieciskie vadītāji un koncepcijas autori bija Jānis Ērglis un Jānis Purviņš. Tika lasīti latviešu buramvārdi un Ingas Ābeles sacerētie teksti. Koncerta noslēgumā tika noteikts uzdevums valdībai un aicinājums visiem skatītājiem, dalībniekiem: «Tiksimies pēc pieciem gadiem Latvijas simtgadei veltītajos deju svētkos jaunā stadionā!»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

nūdists

Vai Pēkalis pliks pa Vērmanes dārzu skraidīja, savus debesu zvanus izrādīdams? Nekas jauns jau tas nebūtu.

pirms 7 gadiem, 2013.07.07 16:11

Vietējās ziņas