Zagļi Iecavā «aptīra» vairākus īpašumus; policija lūdz atsaukties aculieciniekus 8

Iecavā 8. maija naktī laikā no plkst. 2 līdz 5 no kādas mājas pagalma nozagts automobilis «Mercedes Benz Sprinter» (2003. g.) zilā krāsā, savukārt saimniecības ēkā «iepaticies» balts motocikls «Yamaha» (1994. g.), kā arī motorzāģis, urbjmašīna, zāles pļāvējs-traktoriņš, kas atradās šķūnī. Par notikušo sākts kriminālprocess, notiek aizdomās turamo personu noskaidrošana, portālu informē Ieva Sietniece, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Iecavā laikā no 7. maija plkst. 21.30 līdz 8. maija plkst. 15 notikusi vēl viena zādzība, No neiežogota īpašuma nozagti seši velosipēdi, zāles pļāvējs-traktoriņš, leņķa slīpmašīna un cita mantas. Sākts kriminālprocess.

Par abiem gadījumiem policija lūdz atsaukties aculieciniekus, zvanot pa telefonu 110. Būtu labi, ja aizdomīgos gadījumos iedzīvotāji varētu fiksēt automašīnas numuru, krāsu, modeli. Likumsargi atgādina, jo īpaši sākoties siltajai sezonai, parūpēties par savu īpašumu drošību. Velosipēdus svarīgi reģistrēt. Ja iespējams, īpašumā vēlama signalizācija, videonovērošana, apgaismojums pagalmā. Svarīgi saimniecības ēkas aizslēgt ar drošu slēdzeni, iežogot pagalmu, turēt tajā niknu suni. Arī kaimiņi cits cita īpašumu var uzraudzīt, vēlams to sarunāt. Iespējams izveidot arī čata grupu, kurā sazināties par drošību, operatīvi ziņot par aizdomīgiem gadījumiem.

Iecavas novada mājaslapā izvietots šāds teksts: «No iedzīvotājiem saņemts brīdinājums, ka Iecavas apkārtnē uzdarbojas zagļi. Naktī no 7. uz 8. maiju bezkaunīgi apzagtas divas saimniecības – no pagalma nozagts mikroautobuss, dažādi instrumenti un citas vērtīgas lietas.»
«Bauskas Dzīve» jautāja Iecavas novada sabiedriskās kārtības nodaļas vecākajai inspektorei Lūcijai Muceniecei, vai šajā situācijā tiks veikta pastiprinātas patruļas.

«Nevaram neko pastiprināt, jo mums cilvēku ir tik, cik ir. Darba likumdošana neatļauj nezin cik stundas pārstrādāt, mums šomēnes ir pilns ar pasākumiem. Mēs interesējāmies, mēs bijām pie apzagtajiem cilvēkiem, lai policija strādā! Tas pamatā ir policijas darbs. Mēs nevaram pastiprināti katru nakti visas zemnieku saimniecības apbraukāt. Zagļi iet pa zemnieku saimniecībām. Tas nav viens atsevišķs gadījums, arī Jelgavas rajonā, kur iet, tur iet pa zemnieku saimniecībām. Tur operatīvajiem dienestiem jāstrādā, jātaisa nakts patruļas. Turklāt šie zagļi nav ar pliku roku ņemami – tie ir pamatīgi visu izplānojuši, izpētījuši, viņiem ir transports, ir bars cilvēku līdzi, kas var tikt galā ar zāles pļāvējiem un citām lietām. Tur policijai jāveic ļoti nopietns darbs.

Mēs esam tikai trīs darbinieki, mēs neko daudz naktī nevaram. Braucām pie cilvēkiem, brīdinājām, arī šodien brauksim pie zemniekiem, lai maksimāli gādā par sava īpašuma drošību. Zagļi taču pa gabalu jau redz, kur dzīvo naudīgi cilvēki, redz, ar ko zāle pļauta, un citus momentus, kas liecina par turību. Šajos gadījumos taču paņemti visi darbarīki, atskaitot āmurus, visi ejošie, ko var ātri pārdot. Brīdināsim cilvēkus. Zagļi jau izmanto, ka jauks laiks, ka zemnieki noguruši darbos, naktī cieši guļ.»

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Māris

Pirmām kārtām, derētu zināt, kādas adreses apzagtas? Vai, vismaz, kurā Iecavas pusē noticis noziegums?
Otrām kārtām, policijai ir jāvar atklāt noziegums, it īpaši, ja tie ir vairāki īsā laikā periodā.
Trešām kārtām, ieteikums sabiedrības dalībniekiem neiegādāties preces, kas ir zagtas vai ar aizdomīgu izcelsmi.

pirms gada, 2019.05.10 19:45

.......

Vēlos labot to ka tas Mocis bija mateti melns un 2016 gada. Jo tas ir mans ko nozaga

pirms gada, 2019.05.10 23:04

Raimonds

Pienākums--veikt preventīvus pasākumus likumpārkāpumu novēršanai, nepieciešamības gadījumā informēt kompetentās institūcijas par likumpārkāpumus veicinošiem apstākļiem un sadarbojoties ar tām šos apstākļus novērst;'Mums vajag vēl 28 poličcus , tad būs apgūta ES naudiņa..........................

pirms gada, 2019.05.12 16:44

janka

Riebjas ko tādu lasīt............mūs apzaga nopietni dažus gadus atpakaļ. Atbrauca 2 poliču ekipāžas, protokolus rakstīja 4 stundas. Rezultāts- LĪDZ ŠODIENAI NEKAS NAV ATRASTS.

pirms gada, 2019.05.15 13:32

Viktors

Zemessardze varetu patrulet ka 90tajos. Ka ari izveidot brivpratigas brigades pierobeżu rajonos

pirms gada, 2019.05.19 09:19

Vietējās ziņas