«Zaļajās dienās» mācīs dzīvot videi draudzīgi

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» no 5. līdz 8. augustam lauku mājās «Līčupes» rīko «Zaļās dienas» ģimenēm un bērniem, portālu informē biedrības vadītāja Beāta Bundule.

To gaitā iecerēts papildināt iecavnieku zināšanas par ekoloģiju, «zaļu» domāšanu un dzīvesveidu, videi draudzīgiem un cilvēkam veselīgiem ikdienas ieradumiem. «Zaļo dienu» dalībnieki uzzinās, kā samazināt mūsu kaitīgo ietekmi uz dabu un zemeslodi.

«Aktuāli biedrībai šķiet jautājumi par cilvēku neapdomīgo rīcību ikdienā, jautājumi par to, kā samazināt kūlas dedzināšanu, pārmērīgu ķīmisko vielu izmantošanu gan sadzīvē, gan lauksaimniecībā,» sarīkojuma mērķi pamato B. Bundule, «vēlamies palielināt to cilvēku skaitu, kas pārtikā izvēlas veselīgus produktus, atbalsta otrreizēju resursu izmantošanu, aktīvi šķiro atkritumus.»

«Zaļajās dienās» būs iespēja piedalīties 15 ģimenēm. Norises vadīs «Liepu» dalībniece un sētas «Līčupes» saimniece Signe Potaša. Bērniem notiks nodarbības dabā, iespēja izkustēties jogas nodarbībās, veidot lielformāta floristikas kompozīcijas ar dabas materiāliem, piedalīties tekstila un mākslas nodarbībās.

Pasākuma kulminācija būs ceturtajā dienā, kad piedalīsies gan bērni, gan vecāki. Diskusiju vecākiem vadīs žurnāla «Vides Vēstis» galvenā redaktore Anitra Tooma. Kopīgās nodarbībās ģimenes iepazīs bišu dravu un medus sviešanu, izzinās pirts gudrības.
«Zaļās dienas» notiek ar Iecavas novada domes finansiālu atbalstu, kas saņemts nevalstisko organizāciju projektu konkursā. Projekta kopējās izmaksas ir 1565,03 eiro, no tiem pašvaldības finansējums – 1340,03 eiro un biedrības līdzfinansējums – 225 eiro.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas