Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zatlers sveic Rundāles pili 275.dzimšanas dienā 4

Valsts prezidents Valdis Zatlers un ar dzīvesbiedri Lilitu Zatleri 24.maijā piedalījās Rundāles pils 275.dzimšanas dienas pasākumā, kura laikā tika atklāta pilnībā restaurētā Biljarda zāle un tematiskā izstāde.Uzrunājot svinību dalībniekus, prezidents uzsvēra: "Cilvēks vienmēr ir tiecies pēc skaistā un centies iemiesot savu gaumi un radošo garu paliekošā, varbūt pat mūžīgā vērtībā. Šeit tas viss sākās pirms 275 gadiem. Pamatakmens likšanas brīdis ir tas, kad sapnis par skaisto kļūst par apņemšanos to realizēt. Mums ir šis Rundāles pils brīnums." Zatlers īpaši atcerējās to, kā viņš pirmo reizi kā pamatskolas skolnieks apmeklēja Rundāles pili, kur ekskursijas vadītājs izklāstu par katru telpu sāka ar vārdiem "šeit kādreiz bija". Viņš uzsvēra, ka pils direktoram Imantam Lancmanim kopā ar daudziem domubiedriem izdevies panākt, ka pilī atkal ir tās īpašā sākotnējā gaisotne. Prezidents pateicās visiem, kas strādājuši pie šī Latvijas brīnuma atgriešanas dzīvē. Zatlere ir programmas "Rundāles pils restaurācijas pabeigšana 2010-2014" patronese. Uzrunājot klātesošos, viņa uzsvēra, ka "Rundāles pils ir viena no skaistākajām Latvijas pērlēm". Prezidenta dzīvesbiedre atgādināja rakstnieka Anatola Fransa reiz teikto, ka, lai paveiktu lielas lietas, ir ne tikai jāstrādā, bet arī jāsapņo, ne tikai jāplāno, bet arī jātic. "Rundāles pils ir tā vieta, kur sapņi pārtop īstenībā, kur ir stipra ticība lieliem darbiem," izsakot pateicību visiem, kas ir strādājuši un strādā pie Rundāles pils restaurācijas, uzsvēra Zatlere. Biljarda zāle tika restaurēta par mecenātu Borisa un Ināras Teterevu līdzekļiem, un tajā atrodas viens no lielākajiem vēsturiskajiem biljarda galdiem Eiropā. 1736.gada 24.maijā tika ielikts Rundāles pils pamatakmens, un šis svinīgais brīdis tiek uzskatīts kā Rundāles pils dzimšanas diena, kas tiek svinēta katru gadu 24.maijā. Zatlere, uzņemoties Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas mecenātisma programmas patroneses pienākumus, izteica cerību, ka šī iniciatīva kļūs par spilgtu privātās iniciatīvas piemēru kultūras laukā, kam ir liela nozīme visā pasaulē. Zatlers un viņa dzīvesbiedre uzskata, ka Rundāles pils pieder pie garīgā un materiālā mantojuma, ko ir svarīgi saglabāt un nodot nākamajām paaudzēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

inka

Stulbie latvieši,mūžam ne ar ko neapmierinātie naudas skaitītāji citos makos.Laiks sēdēt komentāros un saņemt pabaltus to vien māk!

pirms 9 gadiem, 2011.05.26 12:54

a

Mecenāti no Rīgas Ināra un Boriss finansiāli atbalstīja ne tikai restaurāciju, bet arī šo pasākumu, tāpēc no valsts naudas ne kapeikas tur nebija....

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 23:05

Cik zināms, pilij esot mecenāti no Sanktpēterburgas, ieskaitot Bīrona dzimtas mantiniekus, kuri sniedz finansiālu atbalstu. :)

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 21:28

interesē

un visi šīs sejas par valsts naudu ēda rokoko baroka ēdienus??!!! Vai varbūt maksāja par to no savas kabatas? Kāds zin ko tuvāk?

pirms 9 gadiem, 2011.05.25 20:59

Latvijā un pasaulē