«Zemes stundā» aicina taupīt enerģiju 4

Jau divpadsmito reizi cauri laika joslām visā pasaulē svinēs Zemes stundu. 2019. gada 30. martā laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 ikviens iedzīvotājs, uzņēmums, pašvaldība vai organizācija ir aicināts izslēgt apgaismojumu uz vienu stundu, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā.

Bauskas pašvaldība aicina iedzīvotājus atbalstīt šo labas gribas akciju, izslēdzot apgaismojumu 30. martā uz vienu stundu no plkst. 20.30 līdz 21.30, lai parādītu savu apņemšanos videi draudzīgākai rīcībai ikdienā. Novada pašvaldība šajā dienā atbalstīs akciju Bauskas pilsētā, šajā laikā izslēdzot ielu apgaismojumu uz vienu stundu. Iedzīvotāji tiek rosināti izslēgt gaismu un ievietot sociālajos tīklos kāda sev svarīga dabas objekta fotoattēlu, pievienojot mirkļbirku #zemesstunda, portālu informē Bauskas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Andra Matuļenko. Bausķeniece Inta Jansone atzīst, ka akcijā gribētu iesaistīties, tomēr mazu bērnu dēļ visas gaismas mājoklī netikšot izslēgtas.

Arī Rundāles novads piedalīsies šajā akcijā, uz vienu stundu izslēdzot apgaismojumu šādās vietās: pie PII «Mārpuķīte»; pie Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības Saulainē; Pilsrundāles vidusskolas; Rundāles mājtirgus laukumā; Pilsrundāles ciemā; pie Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Svitenes skolas, atklāja Rundāles novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina.

Iecavas novadā Jauniešu centrs aicina atbalstīt Pasaules Dabas fonda rīkoto akciju «Zemes stunda». 30. martā plkst. 19 Grāfa laukumā 1 Jauniešu centrs piedāvā iespēju aktīvi izmantot laiku, kad gaisma izslēgta. Tas notiek jau trešo gadu pēc kārtas. Par to vairāk stāsta Jauniešu centra vadītāja Ilze Usāne: «Aicinām šo laiku pavadīt patīkami un aktīvi draugu vai ģimenes kompānijā un apmeklēt Zemes stundas spēli, kur būs nepieciešama atjautība, nedaudz zināšanu un ass prāts. Pasākumā var iesaistīties jebkurš Iecavas novada iedzīvotājs vai viesis. Dalība ir bez maksas. Šogad būs draugu komandas un ģimenes vienības. Citus gadus bija orientēšanās, šogad būs citādi, būs jāfotografējas pie izpildīta uzdevuma.»

Draugu komandas nosacījums – dalībnieku vecums vismaz 13 gadi (jauniešiem līdz 18 gadiem līdzi jāņem parakstīta vecāku atļauja). Ģimenes vienības noteikums – vismaz viens pieaugušais un vismaz viens bērns, kas ne vecāks par 13 gadiem. Pasākums noritēs pie Iecavas jauniešu centra Grāfa laukumā 1 30. martā no plkst. 19 līdz 22. Pēc spēles dalībnieki varēs cienāties ar tēju, dalīties piedzīvojumos un piedalīties diskusijās. Pasākumam vēlams reģistrēties, sūtot pieteikumu uz e-pastu: jauniesu.centrs@iecava.lv. Pieteikumā jānorāda komandas dalībnieku vārdi, uzvārdi, vienības nosaukums, dalībnieku vecums, kontakttālrunis. To var izdarīt, arī rakstot vēstuli facebook.com/iecavasjauniesucentrs vai ierodoties Grāfa laukumā 1 Iecavā, 3. stāvā, Iecavas jauniešu centrā, vai zvanot pa telefonu 26681879. Reģistrēties varēs arī pasākuma dienā pirms starta no plkst. 19 līdz 19.15.

Arī Vecumnieku novads iesaistīsies akcijā, izslēdzot ārējo apgaismojumu pie Vecumnieku novada domes, kā arī pie Vecumnieku tautas nama. Arī Vecumnieku novada pagastu pārvaldes iespēju robežās piedalīsies šajā akcijā, portālam apstiprināja Vecumnieku novada sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Barkauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Zaļais

Diemžēl, no šī pasākuma vide cieš vairāk nekā iegūst, nemaz nerunājot par ekonomiku un elektrības cenām, kas, brīdī, kad visi slēdzas atpakaļ iekšā, uzlec nesamērīgi.

Salīdzinājumam - CO2 daudzums, kas tiek "ietaupīts" kamēr visa pasaule izslēdz gaismas uz stundu, tiek "neitralizēts" ar to CO2 daudzumu, ko saražo Ķīna 4 minūtēs.
Plus, protams, brīdī, ka visi slēdzas atpakaļ iekšā, arī attiecīgi elektrības ražotnes (ne visas, protams) arī slēdzas atpakaļ iekšā, vai palielina jaudu, kas rada tikai un vienīgi nevajadzīgu kāpumu CO2 izmešos.

Tāpēc, aicinu neatbalstīt šo pasākumu un tomēr domāt līdzi ik dienā ko un kā mēs daram, nevis reizi gadā demonstratīvi izslēgt gaismas, lai kopīgi piedalītos publicitātes pasākumā.

pirms gada, 2019.03.28 14:54

Zaļais2

Patiesībā jau tas, ka cilvēki uz stundu izslēdz elektrību nemaina to elektrības daudzumu, kas tiek tīklā padots, līdz ar to, teorētiski tas CO2 samazinājums ir tikai uz papīra, realitātē viss tāpat notiek kā parasti, tikai ražotnes pēc tam vēl uzdod papildus, lai nosegtu to vilni, kad visi slēdz gaismas atpakaļ.

pirms gada, 2019.03.28 15:02

ieteikums

Latvijā daudz aktuālāka būtu akcija "Viena stunda bez zagšanas". Ja vienu stundu ne valsts, ne pašvaldības institūcijās nekas netiktu nozagts, tad krietns bariņš Latvijas iedzīvotāju varētu vismaz normāli paēst vai apmeklēt kādu ārstniecības iestādi. Tas gan laikam tāpat kā Svētajos rakstos paustais vairāk velk uz brīmumpasaku žanru, bet pasapņot taču drīkst.

pirms gada, 2019.03.28 16:10

Vietējās ziņas