Zemessardze saskaņos zemes izmantošanu mācību «Namejs 2020» norisei Rīgā un Zemgalē

Tuvojoties Nacionālo bruņoto spēku ikgadējām lauka taktiskajām mācībām «Namejs 2020», kas plānotas no 21. līdz 27. septembrim, Zemessardzes 1. Rīgas brigāde līdz augusta beigām saskaņos zemes izmantošanu ar privātās zemes īpašniekiem un uzņēmējiem Rīgā, Pierīgā un Zemgalē.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā uzsver, ka zemessargi mācību vietu saskaņošanu veic, esot formastērpā, un ir gatavi uzrādīt dienesta apliecību pēc pieprasījuma. Mācību norisei ārpus militāriem objektiem ir būtiska nozīme, lai turpinātu apmācīt karavīrus aizsargāt Latvijas valsts teritoriju. Mācību veiksmīgai norisei zemes/objektu īpašniekus Zemessardze aicina saskaņot īpašuma izmantošanu. „Nodrošināsim, ka īpašums pēc mācībām tiek sakopts un nodots atpakaļ sākotnējā stāvoklī,” apliecina Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā.

Brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs uzsver, ka visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir veicināt sadarbību starp bruņotiem spēkiem un plašāku Latvijas sabiedrību: «Zemessargi sazināsies ar zemes īpašniekiem, izskaidros mācību norisi un slēgs zemes izmantošanas līgumus. Aicinām izturēties ar sapratni un sniegt atbalstu militāro mācību norisei. Viens no Zemessardzes pamatuzdevumiem ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts aizsardzības nodrošināšanā. Zemessargi to dara brīvprātīgi, veltot laiku, kuru citādi būtu atvēlējuši savai ģimenei un mājas dzīvei. Viņi to dara, lai paaugstinātu savas spējas aizsargāt ne tikai savu ģimeni un mājas, bet mūsu visu mājas – Latvijas valsti. Zemes īpašnieki var palīdzēt, esot pretimnākoši un atsaucīgi. Jau iepriekšējos gados esam pārliecinājušies, ka cilvēku izpratne par šādas sadarbības nepieciešamību ir augsta un noskaņojums pozitīvs.»

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstīgu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi: esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Vairāk – tīmekļvietnē www.zs.mil.lv

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas