Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljona komandiera amatā stājas Kaspars Kokins 4

Kopš 13. jūnija Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljonam ir jauns komandieris – majors Kaspars Kokins. Sestdien, 13. jūnijā, Bauskas pils pagalmā norisinājās komandieru maiņas ceremonija – Elmārs Popakuls atvadījās no darba Bauskā.

Uz svinīgo ceremoniju bija ieradušies vīri un dāmas formās, kā arī prāvs pulks viesu – Zemessardzes veterāni, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, viņa vietnieks Voldemārs Čačs, pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa pārstāvji – Kārtības nodaļas priekšnieks Egīls Gailis un nodaļas vecākā inspektore Ilva Buka, iepriekšējais Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics, Vadims Kuzmičs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris. Majora Elmāra Popakula ģimene, radi, draugi un sadarbības partneri – bija kopā klāt svinīgajā brīdī.

Visus uzrunāja Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Egils Leščinskis: «Šodien ir nozīmīgs brīdis – bataljona komandiera maiņa. Šis bataljons ir īpašs, jo vēsturiski pastāvējis, bet dažādās reformās pazudis «no kartes», tad atkal atjaunots. Majoram Elmāram Popakulam bija tas gods atjaunošanas procesā piedalīties. Paldies par tavu sirdi, ko tu esi ieguldījis šajā darbā! Tu nakti un dienu esi bijis ar savu bataljonu, cepuri nost par to, ko esi darījis. Ceru, ka nākamais komandieris darbu labi  turpinās.»

E. Popakulam tika pasniegts Zemessardzes komandiera trešās pakāpes apbalvojums godazīme «Par kalpošanu tautai un Latvijai». «Gods kalpot Latvijai!» atbildēja E. Popakuls.

Paldiesvārdi un apbalvojuma raksts tika pasniegts par palīdzību Robežsardzei ārkārtas situācijas laikā. To saņēma Rīgas 1. brigādes Inženieru rotas komandieris Dainis Kravals, Elmārs Popakuls un Jānis Mucenieks, aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rotas komandieris.

Uz Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona karoga kāta E. Popakuls piesita simbolisku «naglu» – metāla plāksnīti –, apliecinot, ka bijis tā komandieris. Tā bija pirmā atjaunotā bataljona «nagla». «Gods kalpot Latvijai!» no sirds apliecināja E. Popakuls.

Karogu E. Popakuls ar simboliskiem vārdiem nodeva jaunajam komandierim majoram Kasparam Kokinam, kurš sacīja: «Šī man ir nozīmīga diena, pirms 24 gadiem sāku mācīties karavīra amatu, savukārt tagad mans uzdevums ir turpināt veidot 53. bataljonu.» K. Kokins salīdzināja mūsu cilvēkus ar ceļā redzēta varena ozola saknēm, uzsvēra, ka «jābūt stipriem, lai arī mūsu valsts būtu stipra».

Majors E. Popakuls 2018. gadā iecelts bataljona komandiera amatā. Tagad viņš turpinās izglītoties, augustā dosies uz Baltijas Aizsardzības koledžu Tartu Igaunijā, pēc mācībām plānos ir atgriezties Ādažos, iespējams, tālākais darbs būs saistīts ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi.

Majors Kaspars Kokins kopš 2003. gada dienēja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā un citās Nacionālo bruņoto spēku vienībās. Būdams instruktors,  apmācījis virsniekus Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Lietuvas Aizsardzības akadēmijā. No 2014. līdz 2017. gadam pildījis dienesta pienākumus Starptautiskajā Ziemeļrietumu korpusa štābā Ščecinā Polijā. Pēc atgriešanās Latvijā dienestu turpinājis Zemessardzes 2. Vidzemes un 1. Rīgas brigādēs, «Bauskas Dzīvi» informē Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā. Majors K. Kokins nesen atgriezies no mācībām Baltijas Aizsardzības koledžā Tartu.

«Bauskas Dzīvei» jaunais komandieris pastāstīja, ka «turpinās bataljonu stiprināt, lai Bauskas novadā drošāk». Plānos arī rast mājvietu bataljonam. Majors dzīvo Ķekavas novada Krustkalnos, braukāšot, arī zemessargu mācībās, kas notiek ik otro nedēļas nogali, būšot klāt. Iesākto bataljona sadarbību dažādās jomās turpināšot. Lai iepazītos ar personālu un iepazīstinātu ar sevi, tuvākajos mēnešos plānota kopēja bataljona sanāksme.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

jop

Kur zemessardze darbojās,lai mūs pasargātu no Covid saslimušajiem iebraucējiem?. Kāpēc Lietuvā,Polijā varēja redzēt gan armijas,gan zemessardzes iesaisti Covid apkarošanā uz robežas,tas ir kontrolējot iebraucējus vai slims vai nē,slimos nelaida valstī iekšā? Nu jā, mūsējiem jau kariņi jāspēlē Vecsaules silā. :)) Kāda tad tad ir tā sadarbība,kā Majors saka Iesākto bataljona sadarbību dažādās jomās turpināšot.?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 15:17

jopcik

Vai tad bija kara stāvoklis?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 19:30

Aizsargs

Pēc katras kaujas vajag izvērtēt rezultātu. Tagad paskaties Covid-19 slaktiņa rezultātus visās trijās Baltijas valstīs un secinājumus izdari pats. Vēl joprojām domā, ka visā tajā jezgā vajadzēja iesaistīt zemessardzi?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 22:53

vecais zaldāts

Kāda jēga no tādas militārās struktūras, ne armija, ne aizsargi. Ieročus mājās netur, līdz ar to mobilizācijas laiks salīdzinoši ilgs. Ja vēl to bāzi, kur arsenāls, uzlaiž gaisā pirmo, ko, noteikti, arī mēģinās izdarīt, tad paliek plikām rokām. Vot tev armija, ne?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.15 21:46

Vietējās ziņas