Zemessargi un karavīri dežurēs Grenctāles robežpunktā 2

Sākot ar pirmdienu, 7. decembri, Nacionālie bruņotie spēki sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu «Covid-19» izplatību Latvijā.

Plānots, ka līdz 11. janvārim atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei atbilstīgi atbildības teritorijai tiks iesaistītas četras Zemessardzes brigādes: Zemessardzes 1. Rīgas brigāde, Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde, Zemessardzes 3. Latgales brigāde un Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde. Atbalsta sniegšanā Valsts robežsardzei ik diennakti tiks iesaistīti vismaz 44 zemessargi, kuri uzdevumus veiks divās 12 stundu maiņās 11 robežkontroles punktos, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle.

Zemessardzes uzdevumos būs sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, nodrošinot normatīvo aktu prasību izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku apliecinājumu aizpildīšanu. Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde uzdevumus veiks divos robežkontroles punktos – Grenctālē un Skaistkalnē. Pašlaik atbalstam ir paredzēts nodrošināt zemessargus un karavīrus no 53. kājnieku bataljona un Inženieru rotas, informē Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā.
 
Sākot no pirmdienas, 7. decembra, no plkst. 8 Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljona zemessargi dežurēs Grenctāles robežpunktā 12 stundu maiņās, precizē S. Brāle un bataljona komandieris Kaspars Kokins.

No 12. oktobra visiem, kuri ieceļo Latvijā, ir jāaizpilda elektroniskā apliecinājuma anketa vietnē «covidpass.lv». Savukārt personām, kas ieceļo Latvijā no valstīm, kur 14 dienu kumulatīvais «Covid-19» gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 50, jāievēro pašizolācija desmit dienas. Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Ierodoties Latvijā, ieceļotājus informē par obligātu anketas aizpildīšanu ar īsziņu, informē Samanta Nalivaiko, Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas Sabiedrisko attiecību speciāliste.

Valdība šonedēļ nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā «covidpass.lv».

Jau ziņots, no 30. marta līdz 9. jūnijam Nacionālie bruņotie spēki sniedza atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, lai ierobežotu «Covid-19» izplatību. Kopā ar robežsargiem dienesta pienākumus veica karavīri un zemessargi no Zemessardzes 3. Latgales brigādes, 2. Vidzemes brigādes un 1. Rīgas brigādes.
Jau ziņots, ka Latvijā no 9. novembra izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību. Lai ierobežotu «Covid-19» izplatību, Ministru kabinets ir izsludinājis ārkārtējās situācijas pagarinājumu līdz 11. janvārim.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ome

sarga Roma savas vistu olas un esi rams

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.06 16:37

Vietējās ziņas