Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē atšķirīgi viedokļi par ministriju pārcelšanu uz reģioniem 9

Pašvaldībās Zemgalē ir atšķirīgi viedokļi par pēdējā laikā izskanējušām idejām pārcelt vairākas ministrijas uz reģioniem. Dažos novados to atbalsta, dažos - ne, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībās.

Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs pauda uzskatu, ka šādas diskusijas vērtē kā populismu un viņam neesot pārliecības, ka ideja vispār ir diskusijas vērta. Viņaprāt, ministriju "izmētāšana" pa reģioniem tikai sadārdzinātu pārvaldi.

Līdzīgās domās ir Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis ("Reģionu alianse"). Savukārt Kandavas novada pašvaldības vadītājs Normunds Štoferts (LZS) atbalsta ideju izvietot ministrijas dažādos Latvijas reģionos. Arī Pļaviņu novada pašvaldības vadība ir noskaņota atbalstīt šādas ieceres, informēja Pļaviņu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Peņģerots.

Arī Bauskas novada domes priekšsēdētāja Raita Ābelnieka (VL!-TB/LNNK) ieskatā ministriju pārcelšanās uz reģioniem varētu būt pozitīva ideja.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentārais sekretārs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK) 7.februārī sarunā ar Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu (V) pauda, ka Kultūras ministrijas pārcelšana uz Cēsīm būtu valstiski svarīgs lēmums, ko varētu realizēt tuvākajos gados.

Pēc viņā teiktā, Cēsis jau vēsturiski bijušas kā Latvijas kultūras galvaspilsēta un būtu pelnījušas Kultūras ministrijas pārcelšanu.

Sarunā starp Rozenbergu, Naudiņu un VARAM ministru Eināru Cilinski (VL-TB/LNNK) secināts, ka ministrija konceptuāli atbalstītu Kultūras ministrijas pārcelšanu uz Cēsīm, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Kārlis Pots.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Ventspils mērs Aivars Lembergs vēl 2002.gadā rosināja Latvijas ministrijas izvietot dažādos Latvijas reģionos, lai "izbeigtu valsts hipertrofētu tieksmi uz centralizāciju un reāli attīstītu Latvijas reģionus", - toreiz žurnālistiem sacīja Lembergs.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Citās valstīs tas tiek praktizēts, lai attīstītu reģionus. Tā rodas darbavietas.

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 00:09

domāt vajag

Par vielu nezūdamības likumu esi dzirdējis? Ja kas kaut kur rodas, tad citur atkal pazūd, tad kāda jēga?
Kā ministrija kaut kur Latgalē attīstīs Bauskas novadu? Un cik ērti tas būs visiem pārējiem novadiem un, galvenais, iedzīvotājiem?

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 17:35

jā!!!

noteikti prom no Rīgas, gan telpas lētākas, gan tautai tuvāk, laipni gaidīti uz Bausku...

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 08:17

tiešām

Uz Bausku visas ministrijas, atslogosim lielpilsētu, nav tālu no Rīgas, satiksme arī laba, gandrīz vai Latvijas centrā.

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 17:38

to tiešām

noteikti ir jāaicina uz Bausku Satiksmes ministriju, lai pabraukā, pašu uzraudzībā esošās īpaši korumpētās ATD izvēlēto pārvadātāju Sabiedrisko autobusu. Laipni gaidīti!

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 21:29

nu,nu

Nu stipri šaubos, vai baušķiniekiem būtu ērtāk braukt uz Veselības ministriju Daugavpilī un labklājības ministriju Liepājā , un pēc tam uz Kultūras ministriju Cēsīs,un Satiksmes ministriju Ventspilī.
koment.. -jā- tā gan darba vietas neradīsies, ne jau ministrs savus štatus atlaidīs un kvēlā mīlestībā ķers darbiniekus no citas pilsētiņas, uz ko tad pamatos atlaišanu, maksās atlaišanas pabalstus, jeb maksās komandējumus. Ministrijām jau loģiski jābūt vienuviet, ja nu vienīgi pašvaldības vēlas plašas ekskursijas pa Latviju, tad, lūdzu, tikai uz priekšu.....Tādu absurdu var atbalstīt cilvēki aiz - nav ko darīt.

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 16:23

zemniecīte

Atbalstāma ideja. Zemkopības ministrijai vispiemērotākā vieta - Jelgava!!! Iedzīvotājiem no tā sliktāk nekļūs, jo cik tad bieži mēs braucam uz ministrijām ciemos!

pirms 6 gadiem, 2014.02.14 21:35

apjukusī

Vai tad tiešām valdībai vairs nav ko darīt, ka jāsāk diskutēt par ministrju pārcelšanu uz reģioniem. Cik tas atkal izmaksās? Vai tad tie, kuri tagad ministrijās strādā, atteiksies no saviem posteņiem, un tad viņiem būs jāmaksā ceļanaudas, varbūt pat uzturēšanās viesnīcās vai īrētajos dzīvokļos. Smieklīgi! Absurdi! Muļķīgi!

pirms 6 gadiem, 2014.02.15 20:56

///

Kamēr Lembergs nebūs pie varas, tikmēr nekas nenotiks.

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 01:28

Vietējās ziņas