Zemgalē ceļu satiksmes kontroles laikā sestdien sākti 111 administratīvā pārkāpuma procesi

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas darbinieki 12. decembrī pievērsa pastiprinātu uzmanību tam, vai transportlīdzekļu ziemas riepām ir atbilstošs riepu protektoru dziļums. 24 gadījumos tika konstatēta riepu protektoru neatbilstība, pavisam kopā sākti 111 administratīvā pārkāpuma procesi, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Aizvadītajā sestdienā, 12. decembrī, Zemgales reģionā profilaktiska rakstura pārbaudes laikā galvenā uzmanība tika pievērsta tam, vai transportlīdzekļi ir aprīkoti ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, jo īpaši pārbaudot protektoru dziļumu, kam ziemas riepām, kas uzstādītas vieglajiem automobiļiem, ir jābūt vismaz 4 mm. Likumsargi 24 automašīnām (Jelgavā – 6, Jēkabpilī – 14, Bauskā – 1, Aizkrauklē – 3) konstatēja riepu protektoru neatbilstību, un par noteikumu pārkāpumu sākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Valsts policija atgādina, ka ziemas periodā braukšana bez laika apstākļiem piemērotām riepām ir bīstama un saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par braukšanu laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam ar automobili vai autobusu, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas un kurš nav aprīkots ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos, transportlīdzekļa vadītājam var tikt piemērots naudas sods sešu naudas soda vienību jeb 30 eiro apmērā.

Ceļu satiksmes kontroles laikā policisti sāka 32 administratīvā pārkāpuma procesus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu (Jelgavā – 5, Jēkabpilī – 2, Bauskā – 1, Aizkrauklē – 5, Tukumā – 11, Dobelē – 8), savukārt viens autovadītājs Jēkabpils un divi Aizkraukles iecirkņa apkalpojamā teritorijā bija izvēlējušies sēsties pie stūres bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.
 
Likumsargu uzmanību profilaktiska rakstura pārbaudes laikā izpelnījās arī gājēji un velosipēdisti. Par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu sestdien Zemgalē sākti 13 administratīvā pārkāpuma procesi (Jelgavā – 1, Bauskā – 11, Dobelē – 1), bet velosipēdu vadītājiem noteiktās papildu prasības pārkāpa divi riteņbraucēji Jelgavas un viens Bauskas iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Papildus jau minētajiem pārkāpumiem policisti konstatēja arī citus likumpārkāpumus – drošības jostu nelietošanu, velosipēdu vadīšanu alkohola reibumā u. c.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde arī turpmāk aktīvi strādās, rīkojot profilaktiska rakstura pārbaudes, lai atklātu, pārtrauktu un novērstu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas