Zemgalē ēkas visdrošākās

Būvniecības valsts kontroles birojs no 2015. gada 1. janvāra līdz 1. decembrim ir pārbaudījis 1752 objektus. Atzinums – visdrošākās un labāk uzturētās ēkas ir Kurzemē un Zemgalē.

Ikvienam iedzīvotājam Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) mājaslapā bvkb.gov.lv ir iespēja aplūkot digitālo karti, kur publicēti dati par pārbaudītajām publiskajām ēkām. Mūsu novados apsekots veikals «Maxima» Iecavā un Bauskā, abas ēkas atzītas par drošām.
Par Zemgales reģiona trim ēkām – diviem tirdzniecības namiem Jelgavā un Baldones kultūras centru – pausts atzinums: «Drošība ir jāuzlabo.» Toties par septiņām ēkām Rīgā, trim Vidzemē un vienu Latgalē izteikts atzinums: «Ekspluatācija pilnībā vai daļēji jāpārtrauc.»
No visām pārbaudītajām publiskajām celtnēm 90,7 procenti ir ļoti labā vai labā stāvoklī, 9,3 procenti – sliktā vai bīstamā stāvoklī un nav drošas ekspluatācijā. Vislabākā situācija ir reģionos. Kurzemē un Zemgalē 95 procenti ēku ir teicamā vai labā stāvoklī, Latgalē – 90 procenti. Galvaspilsētā 89 procenti apsekoto namu atzīti par drošiem ekspluatācijā, pārējiem nepieciešami būtiski uzlabojumi, liecina ziņu aģentūras LETA informācija.

«Saglabājusies pozitīvā tendence, ka daudzi ēku īpašnieki pēc pārbaudēm nekavējoties novērš konstatētos trūkumus – gandrīz 40 procentos gadījumu problēmas tiek atrisinātas, pirms BVKB ir pieņēmis lēmumu par turpmāku ēkas ekspluatāciju,» uzsver BVKB direktors Pēteris Druķis.

Biroja pārbaužu rezultāti liecina, ka būtiski neatšķiras pašvaldību, valsts un privāto īpašnieku ēkas. Liela nozīme ir celtnes vecumam. 96 procenti ēku, kam ir līdz pieciem gadiem, ir teicamā un labā stāvoklī, tikai 87 procenti ēku, kas vecākas par 50 gadiem, atzītas par pilnībā drošām.

Visdrošākās ir sporta celtnes, viesu mājas, viesnīcas, tirdzniecības un izglītības iestādes, lielāka uzmanība jāpievērš ārstniecības un veselības aprūpes centriem.

Līdz gada beigām BVKB plāno apsekot vairāk nekā 2000 publisko ēku visā Latvijā, kopumā birojam piekritīgi 24 000 namu Latvijā. Birojā strādā 67 darbinieki, no kuriem 41 ir speciālists būvniecībā un inženierzinātnēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas