Zemgalē – nedēļas nogalē septiņas administratīvās lietvedības ārkārtas situācijas sakarā

No 17. līdz 19. aprīlim Zemgales reģionā tika veikti 138 preventīvas reaģēšanas pasākumi, saņemti 39 izsaukumi, un sāktas septiņas administratīvās lietvedības par iespējamiem ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, portālu informēja Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

 Aizvadītajā nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) apkalpojamajā teritorijā visvairāk izsaukumu tika saņemti par to, ka vienlaikus publiskās iekštelpās vai ārtelpās sapulcējušies vairāk nekā divi cilvēki. Par iespējamu ārkārtējās situācijas ierobežojumu neievērošanu likumsargi ir sākuši 14 resoriskās pārbaudes. Visgrūtāk ar savstarpējo divu metru distances ievērošanu klājas jauniešiem – trīs 20-gadniekiem ir sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, katram no viņiem piemērojot sodu desmit eiro apmērā, kā arī pret piecām nepilngadīgām personām ir sākta administratīvā lietvedība, uzsver D. Kalniņa.

Piektdien, 17. aprīlī, VP ZRP tika sākta administratīvā lietvedība par gadījumu, kad kāda 1993. gadā dzimusi persona pēc atgriešanās no ārzemēm bija mainījusi pašizolācijas vietu, par to nepaziņojot policijai, tāpēc likumsargi uzsver, ka atbilstīgi Ministru kabineta rīkojuma Nr. 103 «Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu» 4.19.1 punktam pirms atgriešanās Latvijas Republikā persona rakstiski apliecina, ka, ierodoties Latvijā, ievēros īpašus piesardzības pasākumus, tai skaitā nodrošinās pašizolāciju. Minētajā apliecinājumā persona norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu, kontakttālruni saziņai un faktiskās dzīvesvietas adresi, kurā persona ir sasniedzama. Ja faktiskās dzīvesvietas adrese atšķiras no pašizolācijas vietas adreses, personai ir pienākums nekavējoties par to paziņot Valsts policijai.

Jāņem vērā, ka Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskām personām no desmit līdz 2000 eiro, bet juridiskām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Valsts policija atgādina, ka līdz 12. maijam Latvijā saistībā ar «Covid-19» vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija un pulcēšanās publiskās iekštelpās un ārtelpās ir ierobežota līdz diviem cilvēkiem un ar divu metru atstarpi no pārējiem. Izņēmums ir vienas ģimenes locekļi, kā arī personas, kuras veic darba vai dienesta pienākumus. Redzot, ka kāds neievēro ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus, likumsargi aicina zvanīt uz tālruņa numuru 110.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas