Zemgalē norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācības 6

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību cikla "Namejs 2020" ietvaros, Pierīgā un Zemgalē norisināsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācības "Sudraba Bulta 2020", portālu informēja Aizsardzības ministrijā.

No 21. septembra līdz 4. oktobrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību ciklā «Namejs 2020» notiks Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes mācības «Sudraba bulta 2020».

Mācību laikā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde pārbaudīs un pilnveidos vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevuma izpildei, kā arī notiks NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas jaunās rotācijas sertifikācija. Militārās mācības «Sudraba bulta 2020» norisināsies Zemgalē un Pierīgā. No 21. līdz 26. septembrim intensīvākas mācību aktivitātes būs Rundāles, Ķeguma, Vecumnieku, Baldones, Iecavas, Bauskas Jelgavas, Ozolnieku, Olaines un Ķeguma novada teritorijā.

Militārajās mācībās piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas un sadarbības partneri no Igaunijas, Polijas un ASV. Militāro mācību uzdevumi tiks veikti iepriekš saskaņotos valsts un pašvaldību, kā arī juridisku un privātu personu zemes īpašumos. Kopā militāro mācību ciklā «Namejs 2020» piedalās aptuveni 7000 dalībnieku, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente majore Mairita Senkevicina.

Nacionālajos bruņotajos spēkos septembrī un oktobrī intensīvi turpināsies militāro mācību cikls. Mācību un vingrinājumu laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri, tostarp diennakts tumšajā laikā. Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.
Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot arī karavīru un zemessargu pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu dažādās Latvijas vietās.
Mācību laikā ārpus poligoniem tiks izmantota tikai mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot. Par atrastajiem priekšmetiem ziņot Valsts policijai par tālruni 110. Pēc informācijas saņemšanas uz notikuma vietu dosies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.
Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam. Informatīvais tālrunis iedzīvotājiem: +37128637064.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Tauta

Varbūt,lai tomēr sāk vienereiz aizstāvēt Latvijas tautu un sāk stāvēt uz valsts robežas,kontrolēt iebraucējus,slimos nelaižot Latvijā. Redz,kad Lietuvieši neielaida savā valstī slimos,tad mums Mežotnē vajadzēja viņus uzņemt. Kādas tur mācības,,Sudraba bulta,,,labāk tautai būtu,ja jūs rīkotu mācības,,Sudraba Covid,, un kontrolētu robežu,lai slimie nebrauktu iekšā Latvijā. Reāli jūs tikai kaut kādus kariņus spēlējat,bet realitātē kāds labums no jums?

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 13:49

smieklonis

Bet izrādīšanās taču varen koša !
Starp citu, Namejs bija kāda leišu kunigaiša pakalpiņš.Nesmuks gan,bet fakts.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 15:39

Priekulis

Mēs Teitoņi nodedzinājām Nameja midzeni.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 16:52

Nameisis

Nameisis - tā īstajā vārdā saucās Namejs, bija prasts laupītājs , kas nīcināja SVEŠUS pilskalnus , kamēr braļukas pašu uzmeta un savu Pilskalnu pakāsa.Vēsture.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 18:21

Bauska - latgaļu zeme. Diemžēl

"Paldies", Namej, tavi zemgaļi aizmuka uz Lietuvu un tagadējā Zemgalē galvenokārt dzīvo latgaļu pēcteči. Protams, Bauskas laucinieki neatzīs, ka viņu senči ir latgaļi.

pirms 8 mēnešiem, 2020.09.21 18:50

Vietējās ziņas