Zemgalē nostrādāja visas 23 trauksmes sirēnas

Piektdien, 10. maijā, Zemgalē tika ieslēgtas 23 civilās aizsardzības trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību. No šodien pārbaudītajām 23 Zemgalē izvietotajām trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem automātiski nostrādāja 22 trauksmes sirēnas, bet viena – Jēkabpilī izvietotā – sirēna nostrādāja ar traucējumiem, portālu informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Zemgalē trauksmes sirēnas tika pārbaudītas:

  • Jēkabpilī (trīs), Aknīstes novadā un Viesītes novadā;

  • Bauskas novadā un Iecavas novadā;

  • Dobeles novadā (divas) un Auces novadā;

  • Aizkraukles novadā (divas), Jaunjelgavas novadā un Pļaviņu novadā;

  • Tukuma novadā (trīs) un Kandavas novadā;

  • Jelgavā (četras) un Jelgavas novadā.


Visā Latvijā šodien tika ieslēgtas 164 civilās aizsardzības trauksmes sirēnas. No šodien pārbaudītajām 164 trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem automātiski attālināti nostrādāja 157 trauksmes sirēnas, bet četras trauksmes sirēnas tika iedarbinātas manuāli, savukārt trim trauksmes sirēnām tika konstatēti darbības traucējumi, un tās nenostrādāja.
Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u. c.

To, cik labi dzirdamas sirēnas, ietekmē skaņas signāla stiprums – visas sirēnas gan ir vienādas un rotē, kā arī laikapstākļi, vistiešāk vēja stiprums. Spēcīgā vējā skaņa var tikt aiznesta vairāk uz vienu pusi, savukārt bezvēja laikā ir visideālākā dzirdamība, tā skaidro Viktorija Gribuste. Tā kā šodien nebija stipra vēja, bet ļoti mierīgs laiks, vairāki sastaptie baušķenieki apliecināja, ka trauksmes sirēnu dzirdējuši ļoti labi, izteiktāk nekā pērn.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos ārkārtējā situācijā vai kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas