Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē novērtē Iecavas un Rundāles pašvaldību 5

Konkursa «Eiropas gada pašvaldība 2013» Zemgales reģiona svinīgā ceremonijā otrdien, 13. augustā, Iecavas novada pašvaldībai piešķīra nomināciju «Pašvaldība veselībai Zemgalē», savukārt Rundāles novada pašvaldība saņēma pateicības rakstu. 

Jelgavas kultūras namā otrdien sirsnīgā gaisotnē tika cildināts pašvaldību darbs. Rita Vectirāne, Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece sociālo lietu, veselības un kultūras jautājumu programmā, noteica: «Šis pasākums sarīkots, lai mēs noklausītos, cik labi un prasmīgi katrs esam.»

Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētājs Guntis Libeks uzskata, ka svarīgi ir iedzīvotājiem parādīt konkursa vērtēšanas komisijas redzēto. Tāpēc uzreiz pēc atklāšanas runām un muzikālā sveiciena ar dziesmu «Satiksimies Jelgavā» tika prezentēta katra no deviņām Zemgales reģiona konkursa dalībniecēm.

No visām deviņām Zemgales reģiona dalībniecēm konkursa nākamajai kārtai, ko vērtēs valsts līmenī, izvirzīja trīs visvairāk punktus ieguvušās pašvaldības. Galveno nomināciju «Gada pašvaldība 2013 Zemgalē» saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldība, otrajā vietā ierindojās mūspuses Iecavas novads, trešajā – Jēkabpils novads.

Tie kopā ar citu reģionu pretendentiem cīnīsies par titulu «Eiropas gada pašvaldība 2013». 15 finālistus no pieciem plānošanas reģioniem paredzēts sumināt 18. oktobrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā.

Tāpat komisija četrām pašvaldībām nolēma konkursa laureāta godu piešķirt atsevišķās nominācijās: līdz ar Iecavas novada pašvaldības titulu «Pašvaldība veselībai Zemgalē» Jēkabpils pilsētas pašvaldība tika nominēta kā «Pašvaldība kultūrai Zemgalē», Jelgavas pilsētas pašvaldībai piešķīra titulu «Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai Zemgalē», savukārt Jelgavas novada pašvaldībai – «Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai Zemgalē». 

Zemgales plānošanas reģiona pārstāvis Juris Kālis norāda, ka ir grūti samērīt lielo pilsētu pašvaldības ar mazajiem novadiem, tāpēc Latvijas Pašvaldību savienībai ir priekšlikums – vienu gadu sacenšas deviņas lielās pašvaldības, otru gadu – visi novadi. «Tad būtu lielāka interese piedalīties,» uzskata J. Kālis. 

Vērtēšanas komisijas vadītāja Vija Keršus akcentē, ka jebkura pašvaldība ir ieguldījusi milzu darbu un tai ir liela sūtība iedzīvotāju vidū. Visas konkursa dalībnieces bija līdzvērtīgas, tāpēc svarīgi ir neapvainoties par rezultātiem, bet gan kopā priecāties par panākumiem, teic komisijas pārstāve.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Sarmīte

Un kur tad Bauskas novads? Mūsu deputāti var būt gandarīti, ka nav tikuši novērtēti viņu labie darbi, kā nekā lielum lielais vairums no deputātiem bija arī iepriekšējā sasaukumā un veidoja Bauskas novada politiku. Kauns, kauns, kauns!!!!!Noteikti vērtējumu ietekmēja pēdējo pusgada notikumu virknējums, kas nu nekādi neko labu neliecināja, par bijušajiem un tiem pašiem esošajiem varas kalpiem!

pirms 7 gadiem, 2013.08.14 09:58

Tabita

Izskatās, ka tu esi gatavā zoss...

pirms 7 gadiem, 2013.08.14 10:44

joņs

paši rīko un paši arī sadala balvas ! kruta !

pirms 7 gadiem, 2013.08.14 12:30

smieklīgi

Iecavā-ES SF naudu autoceļos izlietoja neekonomiski,pārraka un 2X laboja vienu un to pašu ceļu
Iecavniekiem jāelpo ES automaģistrāles transporta izplūdes gāzes
Iecavniekiem 95% nav darba tas jāmeklē Rīgā vai jābrauc vergot uz ES
Iecavniekus sāk indēt miglojot kokurūzas laukus un rapsi ar indīgām ķimikālijām un tt..
par to prīze????

pirms 7 gadiem, 2013.08.14 21:05

Rundāliete

Mūsējie malači !!!
Mēs lepojamies ar sevi un savējiem !!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.15 09:25

Vietējās ziņas