Zemgalē pērn samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits 1

Aizvadītā gada 12 mēnešos Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā kopā reģistrēti 4824 noziedzīgi nodarījumi, kas ir par 461 noziedzīgu nodarījumu jeb 8,7% mazāk salīdzinājumā ar 2019. gada analoģisku laika posmu, portālu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Viņa atzīmēja, ka kopējais reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaita samazinājums ir izskaidrojams ar to, ka par 16,6% jeb 552 gadījumiem ir samazinājies reģistrēto noziedzīgo nodarījumu skaits pret īpašumu. Aizvadītajā gadā fiksētas 795 zādzības, kas ir par 207 jeb 20,7% mazāk nekā 2019. gadā, tajā skaitā 602 zādzības ar iekļūšanu, kas ir par 217 jeb 26,5% mazāk.
Pārsvarā zādzības ar iekļūšanu ir no mājokļiem, kur iekārotākie priekšmeti ir sadzīves tehnika, trimeri, zāles pļāvēji, motorzāģi, elektroinstrumenti, datortehnika, mobilie telefoni, zeltlietas un nauda. Jāuzsver, ka izplatītākie iekļūšanas veidi mājoklī praktiski nav mainījušies. Joprojām visbiežāk mājoklī iekļūst, uzlaužot durvis vai durvju slēdzeni.
2020. gadā tika reģistrētas 45 laupīšanas, kas ir par 10 jeb 18,2% mazāk nekā 2019. gadā. Pēc Krimināllikuma 176. panta ceturtās daļas par laupīšanu, ja tā izdarīta, lietojot šaujamieročus vai sprāgstošas vielas, vai ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, vai ja tā izraisījusi citas smagas sekas, sākti trīs kriminālprocesi. Viens kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas sākšanai, viens izbeigts pēc Kriminālprocesa likuma 377. panta otrās daļas, jo izdarītajā noziegumā netika konstatēts noziedzīga nodarījuma sastāvs, kā arī vienā kriminālprocesā ir noskaidrota aizdomās turētā persona, kura atrodas meklēšanā.

Tāpat pērn ir samazinājies noziedzīgo nodarījumu skaits pret personas veselību un tīšu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumu skaits. 2020. gadā tika reģistrēti 273 noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību, salīdzinājumā ar 2019. gadu tas ir par 48 jeb 15% mazāk. Kā arī reģistrētie 188 tīšu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi ir par 13 jeb 6,5% mazāk nekā 2019. gadā. Pārsvarā tīši miesas bojājumi tiek izdarīti savstarpēju sadzīvisku strīdu un konfliktu rezultātā kopīgas alkoholisko dzērienu lietošanas laikā. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā cilvēki ir kļuvuši nervozi un neiecietīgi.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā joprojām ir aktuāla nereģistrēto ieroču un munīcijas glabāšanas noteikumu pārkāpšana, un, veicot sankcionētas kratīšanas, aizvadītajā gadā izņemti daudzi šādi ieroči un munīcija.
Aizdomās par atrašanos narkotisko vielu reibumā uz Alkohola, narkotisko un psihotropo vielu reibuma ekspertīzes nodaļu likumsargi aizvadītajā gadā ir nogādājuši 486 personas – par 31 personu vairāk nekā 2019. gadā. Tāpat tika konstatēti 20 narkotisko vielu pārdozēšanās gadījumi, no kuriem trīs diemžēl ar letālām sekām. No nelikumīgas narkotisko vielu aprites izņemtas narkotiskās un psihotropās vielas.
Saistībā ar akcizēto preču apriti Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā apturēta vienas noziedzīgas grupas darbība, un izņemts gan nelegālais alkohols, gan cigaretes, gan dīzeļdegviela.

Aizvadītajā gadā policistiem daudz vairāk gan preventīvā darba, gan arī izsaukumu bija saistībā ar zādzībām no lauksaimniecības tehnikas. 2019. gadā Zemgalē no astoņām lauksaimniecības tehnikas vienībām nozagtas sešas GPS antenas un septiņi monitori, taču aizvadītajā gadā – 26 GPS antenas un 44 monitori. 2020. gada 16. septembrī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki, sadarbojoties ar Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes un pretterorisma vienības «Omega» darbiniekiem, par globālās pozicionēšanas ierīču zādzībām no traktortehnikas Zemgales reģionā aizturēja starptautisku organizētu noziedzīgu grupu, un divām personām tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Minētā kriminālprocesa ietvaros kopā tika atklātas astoņas GPS antenu zādzību epizodes un divas automašīnu zādzības.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

pilnīgi pareizi

jo iedzīvotāji, redzot šo "deju kolektīvu" un viņu virsvadītāju strādātgribu, iesniegumu rakstīšanu par pret viņiem vērsto noziedzīgo darbību gadījumos, uzskata vien par veltīgu laika tērēšanu, jo galarezultāts būs viens- lieta izbeigta sakarā ar iestājušos noilgumu, vai citiem lietā saskatāmiem "objektīviem" apstākļiem, kaut iesāktās admistratīvās vai krimināllietas mapītē gadiem atrodams vien paša cietušā iesniegums. Pie tam policijas atbilde pieejama vien elektroniski parakstītā veidā, kas parastajam mirstīgajam bieži vien ir "neuzlaužams Pentagons"

pirms mēneša, 2021.02.24 09:44

Vietējās ziņas