Zemgalē sākas skolēnu elektroniskā pieteikšanās vasaras nodarbinātībai

14.maijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā sākusies Zemgales skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā, aģentūru LETA informēja iestādē.

NVA norādīja, ka skolēnam jāreģistrējas reģionā un novadā, kura teritorijā viņš vēlas strādāt. Savukārt, ja rodas jautājumi, skolēns var sazināties ar darbinieku, kurš attiecīgajā NVA filiālē atbild par vasaras nodarbinātības pasākumu, kontaktpersonu saraksts ir pieejams NVA mājaslapā.

Skolēnu reģistrācija tiek sākta pakāpeniski - katram valsts reģionam ir noteikts savs reģistrācijas sākuma datums. Rīt, 15.maijā, dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē, ceturtdien, 16.maijā, varēs reģistrēties skolēni darbam Vidzemē, bet piektdien, 17.maijā - Rīgas reģionā.

Elektroniski reģistrēties pasākumam skolēni varēs līdz šī gada 17.augustam, tādejādi visi skolēni, kuri vēlēsies reģistrēties, to varēs izdarīt. NVA gan norādīja, ka skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots - NVA plāno šovasar skolēniem izveidot 6388 darba vietas.

Pasākuma organizēšanas noteikumi paredz, ka skolēns pirms reģistrācijas var vienoties ar konkrētu darba devēju par darba vietu un nodarbināšanas periodu. Ja skolēns nav vienojies ar darba devēju, tad pieteikuma reģistrācijas secībā viņš telefoniski vai ar e-pasta starpniecību saņems uzaicinājumu piedalīties konkursā uz brīvajām darba vietām, skaidroja NVA.

Piedalīties pasākumā var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas