Zemgalē sāktas četras lietvedības par ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem

Valsts policija turpina strādāt paaugstinātas gatavības režīmā un, rūpējoties par sabiedrības drošību un veselību, arī Lieldienu brīvdienās likumsargi kontrolēja, vai tiek ievēroti fiziskās distancēšanās un pulcēšanās ierobežojumi, kā arī pārbaudīja, vai mājās atrodas personas, kurām saslimšanas dēļ ir noteikta pašizolēšanās vai izolācija.

No 9. līdz 13. aprīlim Zemgales reģionā tika veikti 213 preventīvas reaģēšanas pasākumi, saņemti 112 izsaukumi un sāktas četras administratīvās lietvedības par iespējamiem ārkārtējās situācijas noteikumu pārkāpumiem, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Aizvadītajās svētku dienās Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā visvairāk izsaukumu tika saņemti par organizētiem privātiem pasākumiem vai arī par to, ka vienlaikus publiskās iekštelpās vai ārtelpās sapulcējušies vairāk nekā divi cilvēki. Par šādiem gadījumiem ir sastādīti trīs administratīvā pārkāpuma protokoli – divi par organizēšanu un piedalīšanos privātā pasākumā, bet viens par draugu uzaicināšanu ciemos.

Likumsargi norādītajā laika posmā ir sākuši 21 resorisko pārbaudi un atzīst, ka sabiedrība pret ārkārtējā situācijā noteiktajiem ierobežojumiem lielākoties izturas nopietni, jo vairākumā gadījumu saņemtā informācija par pārkāpumiem neapstiprinās, piemēram, aizdomas par ciemiņu uzņemšanu izrādās nepamatotas, jo vienā mājsaimniecībā pastāvīgi kopā dzīvo vairāk nekā trīs cilvēki, vai arī citā gadījumā tiek piegādāta pārtika radiniekiem, kuriem nav iespēju tikt līdz veikalam.

Pašlaik vēl viens no policistu pienākumiem sabiedrības drošības un veselības nodrošināšanā ir arī Valsts robežsardzes saņemto apliecinājumu par personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā ir atgriezušās no ārzemēm, pārbaudīšana. Lieldienu brīvdienās Valsts policijas Zemgales reģiona amatpersonas kopā ir veikušas 26 telefonzvanus, bet 44 gadījumos pašizolācijā esošie cilvēki ir pārbaudīti klātienē, informē D. Kalniņa.

Valsts policija aicina būt atbildīgiem un pasargāt ne tikai sevi, bet arī apkārtējos, paliekot mājās, ievērojot fizisko distancēšanos un bieži mazgājot rokas ar ūdeni un ziepēm vai arī izmantojot roku dezinfekcijas līdzekli uz alkohola bāzes.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas