Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgalē vairākas pašvaldības, arī Rundāle, ir gatavas eiro ieviešanai 1

Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada, Dobeles, Jaunpils, Auces, Kandavas, Ozolnieku, Viesītes un Rundāles novada pašvaldības apliecina, ka ir gatavas eiro ieviešanai. Tomēr pieļauj, ka praksē nevar izslēgt kļūdas datorprogrammās, bet vienīgās grūtības varētu būt ar sabiedrības ieradumiem un spēju adaptēties.

Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Klismeta aģentūru LETA informēja, ka pašvaldība ir gatava eiro ieviešanai. Pašvaldībā ir pārskatīti normatīvie akti un veikti grozījumi atbilstoši apstiprinātajam valūtas kursam. Šā gada budžetā saistībā ar eiro ieviešanu pašvaldība paredzēja 30 500 latu grāmatvedības programmu uzlabošanai un datorprogrammu pielāgošanai.

Dobeles novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Gunārs Kurlovičs skaidroja, ka visus sagatavošanas darbus Dobeles novada pašvaldība sāka savlaicīgi un ir pabeigusi, arī IT jomā. Tas pats attiecināms uz pašvaldības kapitālsabiedrībām. "Kas attiecas uz finanšu programmatūru piegādātājiem - visi nav izpildījuši saistības par 100%, kas arī ir galvenā problēma, turklāt valsts līmenī. Bet tas nekavēs pašvaldībai norēķinu veikšanu eiro," pauda Kurlovičs.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis informēja, ka piegādāts nepieciešamais eiro daudzums visām pašvaldības kasēm. Visi kases aparāti ir saprogrammēti pārejai uz eiro, un kasieri atbilstoši instruēti.

Visu programmatūru - nekustamā īpašuma nodokļa uzskaites, budžeta plānošanas, grāmatvedības, lietvedības, komunālo maksājumu uzskaites un citu - Rundāles novada dome pērk kā ārpakalpojumu. Ar šīm firmām ir noslēgti līgumi par programmatūru pārejai uz eiro. Neesot pamata šaubīties, ka šis pakalpojums - programmatūru pāreja uz eiro - netiks nodrošināts.

"Kopsummā eiro ieviešana ir bijis dārgs process, no Rundāles novada domes budžeta vien eiro ieviešanai ir bijis nepieciešams paredzēt papildu līdzekļus 5500 latu apmērā. Procesa sekmīgā nodrošināšanā ieguldīts liels darbs," pauda A. Okmanis.

Rundāles novada domes priekšsēdētājs uzskata, ka priekšā gaidāms vēl saspringtāks darbs, kamēr pie jaunajām izmaiņām pieradīs gan pašvaldības darbinieki, gan iedzīvotāji. "Īpašas problēmas pāreja uz eiro varētu sagādāt vecākā gadagājuma cilvēkiem, kuri nereti pat nav redzējuši eiro. Plaši izskanējušais aicinājums ieguldīt skaidro naudu banku kontos, kas nodrošinās automātisku pāreju uz eiro, ir saprotams, tomēr arī vedina domāt par lielo dāvanu, ko esam sagādājuši pārsvarā Latvijai nepiederošām bankām. Komisijas maksas lieliski papildinās jau tā ne mazos banku ienākumus," pauda A. Okmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tā vēl tikai trūka

Ja patvaldības NEBŪTU gatavas :)

pirms 6 gadiem, 2013.12.31 17:41

Vietējās ziņas