Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales dievnamos notiks ērģeļu dienas 3

Lai popularizētu ērģeļmākslu, piesaistītu uzmanību kultūras mantojumam un vāktu naudu ērģeļu atjaunošanai, Zemgales ērģelnieki oktobrī rīko pasākumu «Zemgales ērģeļu dienas 2011». Koncerti notiks dažādās Zemgales vietās, tostarp Bauskas, Bārbeles, Iecavas un Vecumnieku dievnamos.Jelgavas Svētās Annas baznīcas ērģelniece Māra Ansonska stāsta, ka Zemgales baznīcas, to interjers un inventārs, tajā skaitā ērģeles, ir īpašs un neatkārtojams kultūras mantojums.  «Būtisku ļaunumu tam nodarīja abi pasaules kari. Tāpēc ar šiem koncertiem mēs vēlamies piesaistīt uzmanību Latvijas 18. un 19. gadsimta meistaru darināto ērģeļu stāvoklim, kas daudzviet ir pat kritisks. Koncertos saziedotos līdzekļus novirzīsim Jelgavas novada Kalnciema-Klīves baznīcas ērģeļu atjaunošanai, jo šim instrumentam tas ir nepieciešams visvairāk,» stāsta M.Ansonska, piebilstot, ka tieši tāpēc ieeja uz visiem koncertiem ir par ziedojumiem. Sestdien, 1. oktobrī, pulksten 15 Svētās Annas baznīcā notiks «Zemgales ērģeļu dienu 2011» atklāšanas koncerts, kurā piedalīsies izcilā latviešu ērģelniece, profesore Vita Kalnciema. V.Kalnciema ir ērģeļspēles docente Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Rīgas Doma kora skolā, kā arī ērģelniece Jēzus draudzē Rīgā. V.Kalnciema ir arī Latvijas Ērģelnieku ģildes dibināšanas iniciatore un šīs sabiedriskās organizācijas vadītāja. Pavisam Zemgales ērģeļu dienās notiks 20 koncerti. Ar pilnu programmu iespējams iepazīties mājas lapā: www.zemgalesergeles.lvZemgales ērģeļu dienu koncerti mūspusē:# 8. oktobrī Vecumnieku luterāņu baznīcā. Spēlē Larisa Carjkova, piedalās solistes Evija Mauševica, Ilva Krauze, Māra Ansonska.# 23. oktobrī Iecavas luterāņu baznīcā. Ērģelniece Zaiga Lazdiņa, iesaistās ansambļi «Laudetur» un «Freska».# 23. oktobrī kamermūzikas koncerts Bārbeles luterāņu baznīcā. Piedalās ērģelnieks Jānis Pelše un tenors Ingus Pētersons. # 28. oktobrī kamermūzikas koncerts Bauskas luterāņu baznīcā. Iesaistās solisti Indra Nasteviča, Dita Mūrniece, Māra Ansonska un Edgars Ansonskis. 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Māra Ansonska

Uzmanību!!!!
Publicējot informāciju Bauskas laikrkstā, gadījusies maza kļūmīte VECUMNIEKOS KONCERTS NOTIEK svētdien 9.OKTOBRĪ 15.30 (uzreiz pēc dievkalpojuma).

Arī citas izmaiņas mājas lapā!

Uz tikšanos koncertos!!!

pirms 8 gadiem, 2011.10.01 20:50

Latvijā un pasaulē