Zemgales mutes veselības centra vadītāja: Valstij būtu jādomā par kompensācijām bērnu zobārstiem 5

Valstij būtu jādomā, kā kompensēt valsts kvotu iztrūkumu zobārstiem, kas nodrošina bērnu zobu ārstēšanu, aģentūrai LETA pauda SIA "Zemgales mutes veselības centrs" valdes locekle Mirdza Lazda.
Viņa stāstīja, ka iestādē šonedēļ "lēnā garā" tiek atjaunota pakalpojumu sniegšana, kas līdz šim bija ierobežoti. Centra personāls sazinās ar klientiem, kuru zobu labošana bija uz laiku apturēta. Savukārt akūtie pacienti ar sāpēm pieņemti arī līdz šim, un nav novērots, ka ārkārtējās situācijas dēļ būtu parādījušies ielaisti gadījumi.

"Ir daļa, kas vēl nogaida un pierakstu atceļ, jo esošā situācija rada satraukumu," komentēja Lazda.

Pašvaldības veselības centrā, ievērojot drošības prasības, pašlaik pacientus pieņem tikai viens speciālists, arī iekļūšana telpās iespējama, tikai izmantojot zvana pogu. Pie ieejas klientiem tiek izskaidrotas drošības prasības, visi pacienti tiek pieņemti tikai ar iepriekšējo pieteikšanos. Personīgos aizsarglīdzekļus centrs esot iepircis laikus, un to apjoms ļauj nodrošināt darbu divus mēnešus.

Mutes veselības centrā ikdienā tiek nodrošinātas četras darba vietas, taču tie speciālisti, kas pacientus nepieņem, pašlaik ir atvaļinājumā, lai nebūtu dīkstāvē. Attālināto mācību laikā ir slēgti centra kabineti, kas atrodas trīs izglītības iestādēs.

"Kabineti ir ciet, un paredzētās kvotas no valsts mēs nesaņemsim. Valstij nevajadzētu aizmirst par bērnu zobārstiem,"  aicināja Lazda, piebilstot, ka jau kopumā zobārstu, kas ārstē bērnus ir maz, taču, nesaņemot atbalstu, to skaits varētu sarukt vēl vairāk.

Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrības vadītāja klāstīja, ka ieņēmumu apjoms ārkārtējā situācijā ir samazinājies, un pašlaik ir grūti prognozēt, kā situācija attīstīsies.

"Firmas.lv" dati rāda, ka "Zemgales mutes veselības centra" apgrozījums 2019.gadā bijis 321 361 eiro, bet peļņa sasniegusi 8233 eiro.

Jau vēstīts, ka no 21.aprīļa Latvijā daļēji atjaunoti ambulatorie un diagnostikas pakalpojumi, kas Covid-19 krīzes dēļ bija pārtraukti no 23.marta, liecina veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) parakstītais rīkojums.

Ministre pagājušajā nedēļā norādījusi, ka kopā ar mediķiem vienojusies par nepieciešamajiem drošības pasākumiem gan medicīnas personālam, gan pacientiem, lai varētu atsākt zobārstniecības, speciālistu konsultācijas, izmeklējumus un citus medicīnas pakalpojumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

ip

Pareizi,visiem centrs jāatbalsta,gan Bauskas novadam,gan valdībai,viņi taču ir izredzētie. Konkurences padome tam nepiekrita,bet tas nekas.

pirms gada, 2020.04.23 11:32

Piekritu!

Un lai nemaksa darbiniekiem par neka nedarisanu pilnu algu. Ne vairak ka valsti noteikto dikstaves pabalstu.

pirms gada, 2020.04.24 06:54

Upsis

Klau visi tik jāatbalsta Valstij, pārdodiet savus dārgos auto,nevajadzīgās rotas un dzīvojiet. Velns parāvis...nesaprotat,ka sūcot no valsts gada beigās būsim dziļā bedrē.....apdomājiet ko dara nesūcat tukai no valsts

pirms gada, 2020.04.23 12:29

varētu būt

valsti zobārsti ir tieši tā šlaka kas jāatbalsta, jo viņi dzīvo no gadījuma darbiem, tiesa, viens šāds "gadījums" kariesa cauruma veidā pacientam izmaksā vismaz 50 eiro

pirms gada, 2020.04.23 13:33

mtz

nevajag izsmelt kvotas ar fiktīvām procedūrām, sarakstot procedūrās bērnus, kas nav ne bijuši ne domājuši iet pie zobārsta.

pirms gada, 2020.04.27 21:38

Vietējās ziņas