Zemgales otrklasnieki Bauskā sacentīsies vieglatlētikā

Piektdien, 18. janvārī, Bauskā sporta centrā «Mēmele» norisināsies programmas «Bērnu vieglatlētika» rīkotā festivāla Zemgales reģiona posms, kurā piedalīsies Zemgales vispārizglītojošo skolu 2. klašu skolēni. Trīs labākās vienības iekļūs fināla sacensībās, kas notiks 15. maijā Rīgā. Vēl vienu komandu izvēlēsies starp reģionālo posmu ceturtās vietas ieguvējiem, portālu informēja Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) pārstāve Ieva Bļusina.  

Viņa atzīmēja, ka festivāla mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. Jauni pasākumi un inovatīva organizēšana dos iespēju bērniem atklāt un izprast vieglatlētikas pamatdisciplīnas – skriešanu, lekšanu un mešanu – jebkurā vietā (stadionā, rotaļlaukumā, sporta zālē, u.c.), kā arī attīstīs bērnu vispārējo fizisko attīstību.

Programmu «Bērnu vieglatlētika» īsteno Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS). Bauskas Bērnu un jauniešu sporta skola (BJSS) ir iesaistījusies minētajā aktivitātē, un skolas direktore Biruta Grantiņa atzīst, ka programma nesusi ļoti pozitīvus rezultātus bērniem.

«Jebkura aktivitāte, kas saistīta ar bērnu iesaistīšanu sportā, mums ir ļoti svarīga, tāpēc praktiski visos šāda veida projektos, kas saistīti ar vieglatlētiku, mēs piedalāmies. Mums, protams, lielu interesi izraisīja arī pedagogu tālākizglītības iespēja – treneru un sporta skolotāju seminārs, kas pagājušā gadā notika Bauskā. Mūsu profilējošais sporta veids jau kopš skolas dibināšanas ir sporta karaliene – vieglatlētika, tāpēc ļoti būtiski, ka mazie bērni jau agrā vecumā apgūst pareizus vieglatlētikas pamatus, izmantojot aizraujošas spēles un rotaļas,» teic B. Grantiņa.

Viņa atgādina, ka vieglatlētika ir pamatu pamats gan sporta spēlēm, gan cīņas veidiem, kā arī pašām vieglatlētikas disciplīnām. «Ļoti svarīgi ir bērnus jau laicīgi aizraut ar sportu. Būtiski, lai šie bērni iemācās pareizas kustības, tās koordinēti izpilda. Tā viņiem tiek nodrošināts labs pamats sporta veida tehnikas apguvei un vieglatlētikas apguvei profesionālā līmenī.»

Runājot par bērnu sporta attīstību, Bauskas BJSS direktore uzsver, ka kādreiz bērni sporta skolā gaitas uzsāka jau ar labāku fizisko sagatavotību. «Šodien sporta skolas saņem ļoti vāji sagatavotus bērnus, pie šīs problēmas ir ļoti daudz jāstrādā. Tā kā šobrīd tiek realizēts jaunās sporta skolas būvniecības projekts, kur būs gan sporta halle, gan mājvieta vairākiem sporta veidiem, tai skaitā vieglatlētikai, ar nākošo mācību gadu mēs sāksim strādāt ar pirmsskolas vecuma bērniem, izmantojot rotaļu un spēļu metodiku, pielietojot augstas kvalitātes inventāru jaunākā vecuma bērnu apmācībai. Viņi apgūs ne tikai šo «Bērnu vieglatlētikas» programmu, bet jau šobrīd apgūst peldēšanu pagājušā gadā Bauskā atvērtajā peldbaseinā, kas sniedz papildu iespējas vispusīgai attīstībai.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas