Zemgales plānošanas reģiona vadība neizslēdz pašvaldību brīvprātīgo apvienošanos 17

Vislabāk spējot novērtēt situāciju novados, pašvaldības varētu brīvprātīgi apvienoties, nesagaidot nākamo administratīvi teritoriālo reformu, sarunā ar aģentūru LETA pieļāva Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) izpilddirektors un Bauskas novada domes deputāts Valdis Veips (ZZS).
Pašlaik jautājums par apvienošanos nav ZPR dienaskārtībā, un Veips arī neesot dzirdējis, ka kādas no reģiona pašvaldībām grasītos apvienoties. Viņš gan arī uzsvēra, ka šī nav ZPR, bet gan pašu pašvaldību atbildības joma.

ZPR pārstāvis neizslēdza, ka pašvaldības var brīvprātīgi apvienoties vēl pirms nākamās administratīvi teritoriālās reformas, turklāt tas būtu tikai pozitīvi, jo pašas pašvaldības redzot, kas ir cilvēkiem nepieciešams, kāda ir situācija novadā.

"Tas varētu būt brīvprātīgi, nevis kaut kas no augšas. Pats svarīgākais ir, lai dzīve nepasliktinātos," pauda Veips.

ZPR izpilddirektors arī uzskata, ka iepriekšējā reforma notikusi diezgan nesen, tāpēc nav pārliecināts par plānoto jauno izmaiņu lietderību. Turklāt vispirms vajadzētu izvērtēt jau notikušo pārmaiņu rezultātus.

Laikraksts "Latvijas Avīze" šonedēļ ziņoja, ka, nesagaidot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jauno reģionālo reformu, Jelgavas un Tērvetes novadu pašvaldības jau ir sākušas apspriest iespējamo apvienošanos nākotnē. Jelgavas novada priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) atbalstītu tuvināšanos ar salīdzinoši nelielo Tērvetes novadu.

"Mēs varētu būt pirmie, kas labprātīgi apvienojas. Ja to izlemsim šogad, tad mūs neviens vairs neizkustinātu," sacīja Caune. Tērvetes novada priekšsēdētāja Dace Reinika ("Mūsu mājas ir te") negribot steidzināt notikumus, bet varot apstiprināt, ka ar kaimiņu pašvaldību ir notikušas sarunas par mājokļu apsaimniekošanas funkcijas deleģēšanu Jelgavas novada komunālajam uzņēmumam, jo Tērvete kā maza pašvaldība nevarot izveidot savu uzņēmumu.

Uz vaicāto, vai abi novadi kādreiz varētu arī apvienoties, Reinika atbildēja, ka tādu iespēju nevarot izslēgt. Viņa apzinoties, ka reformas turpināšanas gaitā Tērvetes novadu ar 3400 iedzīvotājiem gribēs kādam pievienot. Jelgavas novads tai ir vistuvākais, jo abas ir lauku pašvaldības un to centrā nav pilsētas, kurā varētu koncentrēties resursi. Tas nozīmē, ka Jelgavas novadā notiek līdzsvarota visu tajā iekļauto teritoriju attīstība.

Reinika uzsvēra, ka Tērvetes novada vadība konsultēsies ar uzņēmējiem un iedzīvotājiem, jo esot svarīgas viņu domas par pašvaldības nākotni. "Vienošanās vēl nav notikusi, bet katrs savā mājā mēs kaut ko domājam," piebilda Reinika.

Ir vairākas funkcijas, piemēram, būvvalde, izglītības un bibliotēkas pakalpojumi, kuras Tērvete deleģējusi Dobeles novadam. "Mums nav nekādu pretenziju pret Dobeli, mūsu cilvēki uz turieni brauca un brauks, bet arī Latvijas brīvvalsts laikā Tērvete bija Jelgavas apriņķī," skaidroja Reinika.

Viņa minēja vairākas valsts iestādes, ieskaitot Valsts ieņēmumu dienestu, kam neesot filiāles ne Dobelē, ne Tērvetē. Dobeles novada priekšsēdis Andrejs Spridzāns (ZZS) laikrakstam sacīja, ja Tērvete izlems aiziet uz Jelgavas novadu, tad tā esot tās izvēle, bet, viņaprāt, loģiski tas neesot, jo Jelgavas novadam neesot sava attīstības centra.

Dobeles novads apvieno lielāko daļu bijušā rajona pagastu un reforma to nebiedē, bet, ja kāds vēlēšoties pievienoties, tad tas būtu iespējams, teica Spridzāns.

Ar Jelgavas novadu Tērvetei ir arī kopīgas intereses tūrisma attīstībā. "Uz Tērveti tūristi brauc caur mūsu pagastiem," uzsvēra Caune, kurš atklāja, ka abu pašvaldību vadītāju tikšanās sākotnēji bijusi par komunālo pakalpojumu nodrošināšanu Tērvetes novadā, "bet tad mēs aizrunājāmies līdz tam, ka varētu arī apvienoties," atzina Caune. Viņš apgalvoja, ka visos 13 pagastos nauda tiek ieguldīta līdzīgi, kas ir iespējams, ja nav centra pilsētas.

Jelgavas novadā ir gandrīz 24 000 iedzīvotāju, un tas spējot attīstīties pats, "tāpēc mūs nevienam nevar piekabināt," teica priekšsēdis.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Rundāle

Prieks par Tērveti un viņu priekšsēdētāju, kas domā par iedzīvotājiem.

pirms gada, 2019.02.13 18:47

Priekulis

Es arī bieži domāju par priekšsēdētāju.

pirms gada, 2019.02.14 13:05

Attīstība

Politiķi atkal runā par kaut kādu abstraktu attīstību. Vispirms tās dēļ vēsturiski izveidojušos rajonus ar lielāku vai mazāku pilsētu pa vidu sadalīja mazos, kuslos novadiņos. Tagad, tikai 10 gadus vēlāk, ar šo pašu saukli atkal veidos lielos novadus (lasi - atjaunos rajonus). Un atkal politiķi mums stāsta pasakas, ka tas tautai, ka tā būs labāk, ka būs attīstība. Diemžēl, neviens no viņiem nespēj nodefinēt, kas ir šī attīstība. Uz kurieni tad attīstīsimies? Visi saspiedīsimies Rīgā, uzēdīsim resnākus vēderus, atstāsim laukus bez iedzīvotājiem? Kāds šai politiķu piesauktajai attīstībai sakars ar reālām cilvēku dzīvēm?

pirms gada, 2019.02.13 19:42

uz kurieni attīstīsimies?

varētu to iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu, kā arī izlīdzināšanas fonda līdzekļus izmantot ceļu sakārtošanai, skolu uzturēšanai, jo pilna štata pašvaldībai priekš kaut 10 tūkstošiem iedzīvotāju ir tā sauktā "darba ražība", ko tagad pieprasa no ikviena uzmēmēja,kas nodarbina iedzīvotājus. Vai šajās mazajās muižiņas ar labi apmaksātām krēslvietām, tajos sēdošajiem ir kaut niecīgākā darba ražība, no tās, kādu tagad pieprasa uzņēmēji, lai varētu samaksāt daudzmaz normālas algas?

pirms gada, 2019.02.14 10:29

hi hi hi

Attīstība iespējama būs vien tad,kad apvienosimies un trieksim ratā pie valstiskās teikšanas un darīšanas esošos glupekļus-tukšpaurus no n-tajām nacionāli politmafiozajām sektām.

pirms gada, 2019.02.14 14:33

Stelpes kaimiņš

Negribam Saldābolu (nu šeptējamies!)! Gribam Bauskas novadu!

pirms gada, 2019.02.14 22:29

mēs esam PAR

Ar nepacietību gaidām vienotības A/PARistu reformāciju “gaili” ielavāmies pašvaldības snaudošajā “vistu” kūtī, kur ar šo ilgloloto procesu sāksies jautrība ????

pirms gada, 2019.02.14 09:03

mazajam deputātelim!

Nevis gaidām, bet tu gaidi......tu domā, ja tev pliks pauris tad tālu spīdi......,?

pirms gada, 2019.02.14 17:37

Zemigalls

Vašingtonā apstiprinātu gubernātoru un divas rotas Jūras kājnieku vajag Zemgalē.

pirms gada, 2019.02.14 10:25

prieks

loti labi , lai tik apvienojas,sii sadrumstalotiba, ne pie kaa laba nenoved.

pirms gada, 2019.02.14 11:59

kolhoznieks

kā padomju laikos ar kolhoziem.vispirms mazus tad lielus un tad atkal mazus.

pirms gada, 2019.02.14 12:08

Piekrītu,

kad sunim nav ko darīt, tas laiza..... A šitie - taisa reģionālās reformas.

pirms gada, 2019.02.14 17:57

reforma

Jāsāk ar to, ka būsim beidzot atklāti! Pašvaldības negrib redzēt, kas ir cilvēkiem nepieciešams (vismaz Vecumnieku novadā)! Nepieciešamās lietas (naudas maks) vajadzīgs ieinteresētajām personām, kurām, protams, svarīgākais ir tikai un vienīgi personīgais materiālais ieguvums! Nesvarīga, pat ļoti nesvarīga, attiecīgās amatpersonas atbilstība savam amatam Vecumnieku novadā! Lūk te arī rodas sinerģijas neiespējamība!
“Tas varētu būt brīvprātīgi, nevis kaut kas no augšas. Pats svarīgākais ir, lai dzīve nepasliktinātos," pauž Veips. Kur Veipa pausto redzam Vecumnieku novadā?
“Turklāt vispirms vajadzētu izvērtēt jau notikušo pārmaiņu rezultātus”. Rezultāti ir tādi, ka, kā braucām uz Bausku kārot dažādas lietas, tā arī braucam, bet ne jau uz Vecumniekiem! Lūk rezultāti!
Reformu, kurā esam iestrēguši, īstenoja, lai Latviju iekrāsotu oranžu (tas bija Šķēles TP īstenots projekts). Katrs projekts tiek finansēts! Vai tā nebija politiska korupcija? Jau pašā sākumā katru rajonu vajadzēja pārsaukt par novadu! Bet būtība bija nevis reforma, bet naudas apguve! Būtiski bija, lai Latvija būtu oranža t.i. Tautas partijas pārvaldīta!
Kurš šodien no mazajiem ķeizariņiem gribēs brīvprātīgi realizēt “nepabeigto reformu”?!
Cerībā uz jaunu, taisnīgu reformu!

pirms gada, 2019.02.14 22:10

nevajadzētu aizmirst

ka novadu iedzīvotājiem no šīs lielās masas "pakalpojumu sniedzēju" ir ļoti mazs "sausais atlikums". Būtu jāatceras, ka savulaik Uzvaras kolhozniekam alga bija krietni lielāka kā rajona izpilkomitejā sēdošajam. Un tieši uz to būtu jātiecas, lai algas saņemtu tie, kas ražo, nevis tie, kas tukši muld

pirms gada, 2019.02.15 09:44

deputāta izstrādājums

Bez mūsu muldēšanas Saule neuzleks un planēta Zeme pārtrauks griezties, bet dumjā tauta neprot to novērtēt!

pirms gada, 2019.02.15 09:56

izbijis baušķis

Nu neticas gan,ka ar atpalikušo nostūri Bauskas novadu kāds cits gribēs kopoties ...

pirms gada, 2019.02.15 15:16

P

Skaistkalnes pagastu apvienot ar pārtilta Germmanišķi.

pirms gada, 2019.02.18 09:17

Vietējās ziņas