Zemgales reģionā policijas reidā pārbaudīti 1596 transportlīdzekļu vadītāji 3

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) likumsargi šā gada 31. janvārī rīkoja pastiprinātu kontroli ceļu satiksmes uzraudzības jomā, īpaši pievēršot uzmanību transportlīdzekļu riepu protektora dziļumam un tam, vai gājēji diennakts tumšajā laikā izmanto gaismu atstarojošus elementus. Vienas dienas laikā Zemgalē administratīvā pārkāpuma protokoli noformēti 44 autovadītājiem un 59 gājējiem, portālu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Īpašu uzmanību policisti pievērsuši transportlīdzekļu riepu protektora dziļumam un tam, vai gājēji diennakts tumšajā laikā izmanto gaismu atstarojošus elementus.

Kopumā Zemgales reģionā tika pārbaudīti 1596 transportlīdzekļi, no kuriem 235 – Jelgavā, 630 –Bauskā, 452 – Jēkabpilī, 22 – Dobelē, 212 – Aizkrauklē un 45 – Tukumā. Kontroles laikā 44 autovadītājiem tika noformēti administratīvie pārkāpumu protokoli, puse no tiem – Jēkabpilī.

Tāpat pastiprinātās kontroles laikā noformēti 59 administratīvā pārkāpumu protokoli gājējiem, no tiem Jelgavā – 12, Jēkabpilī – 14, Aizkrauklē – deviņi un Bauskā – 24.

Par fiksēto pārkāpumu būtību policija sīkāku informāciju nesniedza.

Šī gada janvārī Zemgales reģionā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši pieci gājēji, tādēļ VP ZRP atgādina, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem ir jārūpējas par savu redzamību! Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem ir grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošo elementu vai vestes esamība, jau laicīgi liek manīt vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās gājējs.

Tāpat Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka diennakts tumšajā laikā, gājējiem ir jālieto gaismas atstarotājs, kāds cits gaismu atstarojoša materiāla elements vai arī jātur rokā iedegts lukturītis. Par minēto noteikumu neievērošanu paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 30 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Sprīdīts

ja policija būtu tik čakla un godīga visās jomās !

pirms gada, 2020.02.09 12:27

Aivars

Ar to viņi silda valsts ekonomiku.tur strādā ļoti neadekvāti cilvēki kā arī valsts vid tāpat arī pašvaldības policija

pirms gada, 2020.02.09 13:25

Vietējās ziņas