Zemgales reģiona stratēģiju apspriedīs Bauskā

Bauskas novada domes administrācijas ēkā pirmdien, 26. janvārī, būs iespējams piedalīties Zemgales plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas un Attīstības programmas apspriešanā.

Aigars Ieviņš, Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) sabiedrisko attiecību speciālists, informēja, ka ikviens līdz 31. janvārim var piedalīties Zemgales plānošanas reģiona Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2014. – 2030. gadam un Attīstības programmas 2014. – 2020. gadam pirmās redakcijas publiskajā apspriešanā. Dokumenti pieejami mājaslapā zemgale.lv.

Zemgales pašvaldības, reģiona iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un citi interesenti uz apspriešanu aicināti, lai precīzāk definētu stratēģijas un programmas prioritātes un uzsvarus, pauž ZPR pārstāvis. Var iesniegt elektroniskus ierosinājumus, nosūtot tos uz e-pasta adresi: zpr@zpr.gov.lv.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs un ZPR Attīstības padomes biedrs Rihards Melgailis atzina, ka Zemgales reģiona attīstības dokumenti ir vispārīgāki nekā novadu attīstības plānošanas dokumenti. Tie mazāk skar individuālus cilvēkus, vairāk reģiona attīstības jautājumus. Programmu un stratēģiju pieņemšana nepieciešama arī tāpēc, lai varētu pretendēt uz Eiropas Savienības fondu finansējumu.

Stratēģijas un programmas pirmās redakcijas izstrādātas Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētā projektā «Latvijas plānošanas reģionu un vietējo pašvaldību teritoriālās attīstības plānošanas kapacitātes palielināšana un attīstības plānošanas dokumentu izstrādāšana».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas