Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales skolēnus aicina atklāt savu redzējumu par Rīgas ostu 2

Ikvienas skolas audzēkņi aicināti piedalīties konkursā «Osta pilsētai», radošos darbos atklājot savu redzējumu par Rīgas ostu, informē koordinatore Alīna Kozlovska.

Rīgas Brīvostas pārvaldes rīkotajā konkursā gaidīti arī darbi no Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada skolu un arodizglītības iestāžu 5. – 9. vai 10. – 12. klašu audzēkņiem, «Bauskas Dzīvei» paskaidroja konkursa koordinatore.

Konkursa mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar Rīgas ostas darbu, tās lomu galvaspilsētā, sniegt ieskatu par karjeras iespējām ostā.

Skolēni aicināti konkursā piedalīties individuāli, sagatavojot radošu darbu par tēmu, kas ataino ostu kā daļu no pilsētas vai cilvēku ikdienas. Kā piemērus radošo darbu tēmām A. Žukauska min kuģu, bākas un kravu transportēšanas tehnikas aprakstu, ostas darbinieka portretu, kruīza atainojumu u. c.

Vecuma grupām ir dažādi noteikumi. 5. – 9. klašu audzēkņi aicināti iesniegt brīvā tehnikā veidotu zīmējumu vai paša uzņemtu fotogrāfiju kopā ar 1800 zīmes garu eseju, kas paskaidro darba vēstījumu. 10. – 12. klašu skolēni aicināti sagatavot 2 – 5 minūtes garu īsfilmu vai kustīgu fotokolāžu. Var izmantot gan viedtālruni, gan videotehniku.

Pirmajiem 50 skolēniem, kuri pieteiksies konkursam, tiks organizēta ekskursija pa Rīgas ostu. Tajā brīvi varēs izmantot fotografēšanas vai filmēšanas tehniku, ja tas noder darba sagatavošanai, kā arī noskaidrot atbildes uz jautājumiem par ostas darbību.

Labākie darbi tiks virzīti otrajai kārtai un izvietoti interaktīvai balsošanai sociālajos tīklos, lai cīnītos par galvenajām balvām – planšeti «Apple Ipad» pamatskolēnam un klēpjdatoru «Apple Macbook Air 13» vidusskolēnam. Balvas saņems arī otrās un trešās vietas ieguvēji.
Ikvienu iesūtīto darbu, kurš organizatoru vērtējumā saņems vismaz četrus punktus, varēs apskatīt izstādē.

Skolēni konkursam var pieteikties līdz 10. novembrim mājaslapā ostapilsetai.lv, darbi jāiesniedz līdz 27. novembrim. Balsošana sociālajos tīklos norisināsies no 4. līdz 11. decembrim, kad tiks paziņoti konkursa uzvarētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

burulaiva

Kāpēc ir svarīgs konkurss tieši par Rīgas ostu? Kāpēc ne par Liepājas, Ventspils, mazo Salacgrīvas vai citām nelielām ostām???

pirms 2 gadiem, 2017.11.04 20:25

NSRD

Rīga ir Zemgales dziļākā osta.

pirms 2 gadiem, 2017.11.20 10:23

Vietējās ziņas