Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgales un Vidzemes pārvadātāji nonākuši tuvu bankrotam 5

Latvijas Autoostu un reģionālo pārvadātāju asociācijas (LARPA) sanāksme 30. augustā notiks Ikšķilē, portālu informē LARPA valdes loceklis Uldis Kolužs.

Tajā tiks izvērtēta kritiskā situācija pasažieru pārvadājumos, meklēti risinājumi, kā to pārvarēt. Kārtējo reizi, nesaņemot pilnu samaksu par padarīto darbu, Vidzemes un Zemgales pārvadātāji nonākuši tuvu bankrotam. Vairāki vietējo pārvadātāju uzņēmumi nevar veikt saimniecisko darbību pilnā apmērā, kavētas tiek algu izmaksas strādājošajiem, pilnībā netiek veikti nodokļu maksājumi.

Lai jau šī gada oktobrī netiktu pārtraukta autobusu kustība reģionālajos maršrutos, nepieciešams steidzami rast trūkstošo finansējumu. Pārvadātājiem nepieciešama samaksa par šogad veiktajiem darbiem pilnā apmērā. Ar Vidzemes un Zemgales pārvadātājiem šogad valsts norēķinājusies tikai par 1. ceturksni. No 1. aprīļa pārvadātājiem zaudējumus sedz tikai 50 procentu apmērā.

Sanāksmē tiks apspriesta atklātā vēstule Ministru kabinetam. Tajā paustas arī bažas par 2014. gada budžeta plānošanu. Ir informācija, ka jau ceturto gadu pēc kārtas «Autotransporta direkcija» (ATD) un Satiksmes ministrija (SM) valsts budžetam pieprasījušas nepietiekamus līdzekļus vietējo reģionālo pārvadājumu dotēšanai. Plānošanas reģionu veiktie aprēķini par dotāciju apmēru iesniegti ATD.

Ja finansējums tiks samazināts, nepieciešams rīkojums par reisu skaita samazināšanu. Pretējā gadījumā pārvadātājiem atkal netiks samaksāts par padarīto darbu pilnā apjomā.

Sanāksmē plānots aicināt SM līdz 25. septembrim organizēt atbildīgo institūciju vadību sanāksmi, lai atrisinātu šos jautājumus. Ja problēmas risinājumā nebūs vērojams progress, iecerētas pārvadātāju protesta akcijas, arī atbildīgo amatpersonu demisijas pieprasījums.

Sapulcē Ikšķilē aicināti piedalīties pārvadātāji no citiem plānošanas reģioniem, arī Latvijas Pašvaldību savienības atbildīgie darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

seja

Toties maršrutā Rīga -Bauska gan viss pa vecam. Šodien braucu no darba ,no Rīgas izbraucu16.30 un vismaz 6 pasažieriem (visi gados jauni), kam neizsniedza šoferis biļetes. Sēdēju ļoooti tuvu šoferim, TĀPĒC TO VISU LABI REDZĒJU.Jā ,un vēl (es gan sēdēju), bet autobuss bija pārpildīts un cilvēkiem, kas stāvēja nebija kur pieturēties .....Garākie "turējās" pie griestiem, bet citi gāzelējās viens otram virsū.....

pirms 7 gadiem, 2013.08.28 20:59

m

taa vish i!!!!!)))))))))))

pirms 7 gadiem, 2013.08.28 23:02

City man

Toties Kaspars Slesars piedāvā ar zaļu City Busu aizbraukt ekskursijā uz Rīgu, maršruts: Bauska-Iecava-Ķekava-Rīga. Sīkāka info – draugiem.lv.

pirms 7 gadiem, 2013.08.28 22:22

Vietējās ziņas