Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemgaliešu intereses pārstāvēs Aivars Okmanis 9

Latvijā no jaunā gada darbu sāks Sabiedriskā transporta padome, portālu informē valsts SIA «Autotransporta direkcija» (ATD) komunikācijas speciāliste Sandra Maļuha.

«No nākamā gada tiks sākta vienota sabiedriskā transporta plānošana. Tas ļaus racionālāk izmantot valsts piešķirtos līdzekļus un efektīvāk saskaņot reģionālos maršrutus. Tas nozīmē, ka tiks ieviesta vienota pieeja sabiedriskā transporta pakalpojumu plānošanas, pasūtīšanas, līgumu slēgšanas un valsts budžeta izlietošanas uzraudzības procesiem.

Jaunais reģionālās satiksmes plānošanas modelis ļaus organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus pēc vienotiem principiem visā valstī. Nemazinot sabiedriskā transporta pieejamību, tiks mazināti pārvadātāju zaudējumi un ekonomēti valsts budžeta līdzekļi,» skaidro S. Maļuha.

Līdz šim reģionālo starppilsētu nozīmes maršrutu plānošana bija ATD kompetencē, bet reģionālā vietējās nozīmes satiksme – piecu plānošanas reģionu kompetencē.

Sabiedriskā transporta padome darbu sāks 1. janvārī. Tajā strādās pieci satiksmes ministra iecelti pārstāvji, kā arī pa vienam pārstāvim no katra plānošanas reģiona. Zemgales reģiona pārstāvis šajā padomē būs Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. 

«Bauskas Dzīvei» viņš pastāstīja, ka šis ir jauns veidojums, tādēļ ko vairāk par darbības principiem nevar pastāstīt. Nostādne ir tāda, ka, izveidojot padomi, visa reģionālo vietējo maršrutu plānošana, arī naudas sadale būs vienās rokās. Līdz šim katrs plānošanas reģions strādāja atsevišķi. Tas nereti radīja domstarpības, tostarp pārmetumus, ka, piemēram, Zemgalē un Vidzemē ir pārāk liela izšķērdība.

A. Okmanis pauda cerību, ka jaunajā padomē izdosies nepazemināt pasažieru pārvadājumu kvalitāti: «Es lepojos, ka bijušais Bauskas rajons ir viens no retajiem, kurā nav ieviesta, manuprāt, absurdā sistēma, ka autobusi uz kādu no apdzīvotajām vietām kursē vienu divas reizes nedēļā. Šāda sabiedriskā transporta satiksme būtībā ir nāves spriedums apdzīvotajai vietai. Centīšos šādu kārtību mūsu reģionā nepieļaut.»

Vairāk par jaunizveidotās Sabiedriskā transporta padomes darbu A. Okmanis solīja pastāstīt pēc tam, kad būs notikušas pirmās sanāksmes.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Forši!

Gudrs vīrs, man patīk. Būtu viņš palicis Bauskas novadā par vadītāju, vairāk būtu paveikts, arī panākts, valdības kabinetos un koridors viņš prot atrast īstās durvis.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 08:21

Aina

Varbūt vispirms lai A.Okmanis parūpējas par sava novada iedzīvotāju labklājību - konkrētāk runājot - Saulaines iedzīvotāju dzīvokļu siltumu, un tad dodas cīnīties kaut kur tālāk...

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 08:46

NEVAJAG! Sīkas problemas.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 09:18

Gods kalpot Latvijai

Tie degošie un gruzdošie salmi pie katlu mājas Saulainē vēl viena "Zolitūde".
Acīmredzot pie labās rokas sēdošais Sietiņs notiekošo neitralizē, bet cik ilgi?

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 10:37

dūmaine

Dūmi nepieciešami,lai to aizsegā turpinātu satiksmi ar novada džipu pie cita vīrieša sievas pa maršrutu Bauska-Salaine-Ziedoņi . Man prieks par talantīgiem cilvēkiem, lai viss izdodas!

pirms 6 gadiem, 2013.12.22 09:55

???

Varbut beidzot tas grabazas bus pazudusas no musu dzives? Lai veicas, lai cinas par Bauskas marsrutiem ari un vienreiz tas murgs beigsies.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 11:42

saulainiete

Ir gan cilvēkiem saprašana!!! Varbūt Okmanim ne tikai par Saulaines siltumu jāparūpējas, bet arī visām vecmeitām novadā vīri jāsameklē!!! Ir taču katram sava atbildība!!!, prasām siltumu tam, kam par to jārūpējas, bez tam paši jau negribam siltumu, jo mājas nesiltinām...

pirms 6 gadiem, 2013.12.20 09:02

salīga vecmeita

Interesanti gan,kam ta vēl jārūpējas,ja ne pašvaldībai?

pirms 6 gadiem, 2013.12.21 22:53

Vietējās ziņas