Zemnieki gatavi apspriest ideju par zaļo zirnīšu audzēšanas atsākšanu 3

Šis bija pirmais gads, kad nevienā zemnieku saimniecībā Latvijā pārstrādei lielos apjomos neaudzēja zaļos zirnīšus. Uzņēmums «Kronis» ir ieinteresēts, lai šīs kultūras audzēšana tiktu atsākta.

Bauskas novada Codes pagasta zemnieku saimniecībā «Zeltkalniņi» laukos šovasar vairs neiesēja zaļos zirnīšus. Tā bija vienīgā saimniecība Latvijā, kas nodarbojās ar šīs kultūras audzēšanu. SIA «Kronis» savukārt bija vienīgais, kas iepirka visu «Zeltkalniņu» laukos izaudzēto zirnīšu ražu. Uzņēmumā joprojām labā stāvoklī ir tehnoloģiskā līnija, kas spēj pārstrādāt 200 – 300 tonnas zirnīšu.

Uzņēmuma vadītājs A. Svarenieks ir gatavs sadarboties ar potenciālajiem audzētājiem, atbalstot tos tehnikas iegādē. Sākumā tas varētu būt lietots, bet vēl izmantojams specializētais kombains. Nākotnē varētu gatavot projekta pieteikumu ES fondu finansējuma saņemšanai. Tāpat «Kronis» ir gatavs palīdzēt ar informāciju labākā sēklas materiāla iegādē.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļas augkopības speciāliste Ieva Litiņa «Bauskas Dzīvei» atzīst, ka zaļo zirnīšu audzēšana nav viegla nozare. Vienlaikus speciāliste uzsver, ka zemkopjiem svarīgi palielināt audzēto kultūru daudzveidību.
«Bauskas Dzīve» sazinājās ar mūsu puses zemkopjiem, vaicājot viņu viedokli par iespējām saimniecībās atvēlēt laukus zaļo zirnīšu audzēšanai. Viņi atbildēja, ka rūpīgi jāanalizē ekonomiskie aspekti tehnikas, sēklas iegādei. Kā pozitīvs arguments tika minēts, ka izaudzētajam ir drošs pircējs – pašu novada uzņēmums.

Atbalstot šādu ieceri, pircēju viedokli pauda veikala «Elvi» Bauskā vadītāja Ilona Piebalga: «Konservēto zirnīšu dažādība veikalā ir liela, tomēr ir novērots, ka pieprasītākie ir tieši «Kroņa» ražotie.»

 Vairāk par vēlmi un iecerēm atjaunot zaļo zirnīšu audzēšanu un pārstrādi lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 2. decembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

hy

taa sakot, viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!? neizgudrosim velosipedu no jauna, drosi uz prieksu, kameer pa veelu nav!)))

pirms 6 gadiem, 2013.12.02 11:15

???

Ekonomist ,A.Svareniek, šāds zirnīšu apjoms ir krietni par maz, lai investētu šīs nozares attīstībā .Cik gadu jāstrādā par velt ?.......

pirms 6 gadiem, 2013.12.03 06:50

moše

Kroņa zirnīši rullē!Ja vien ir iespēja tad ņemu tos.Un bieži vien viņi nemaz nenonāk līdz zupai vai rosolam bet tiek tā vienkārši brutāli izēsti!hahahā!

pirms 6 gadiem, 2013.12.04 12:22

Vietējās ziņas