Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieki iepazīstas ar Eiroparlamenta darbu Strasbūrā 2

Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) pārstāvju delegācija, tai skaitā vairāki pārstāvji no mūspuses novadiem, pagājušajā nedēļā viesojās Strasbūrā, lai iepazītos ar Eiropas Parlamenta darbu.

Strasbūru apmeklēja 11 LZF pārstāvji – valdes locekļi un aktīvākie dažādu pasākumu rīkotāji, «Bauskas Dzīvi» informēja valdes priekšsēdētāja Agita Hauka no Iecavas novada. «Apskatījām Eiroparlamenta ēku, iepazinām deputātu darbu, piedalījāmies sēdē, kur klausījāmies diskusijas par nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācijas ierobežošanu,» stāsta zemnieku biedrības vadītāja.

Netālu no Strasbūras latvieši apmeklējuši franču vīndara saimniecību. «Sarunā ar zemnieku noskaidrojām, ka vīna dārzu Francijā nevar iegādāties cilvēks, kurš nav vīndaris. Viņš savu dārzu mantojis no tēva. Vīna dārzus nevar izmantot kā spekulatīvu priekšmetu, bet var pārvaldīt tikai vīnkopji vīnogu audzēšanai un vīna gatavošanai,» uzzināto stāsta A. Hauka, «katram vīndarim pieder ap 15 ha zemes pa gabaliņiem dažādos vīna kalnos, jo katrā ir atšķirīga augsne, apsauļojums, vējš, kas ietekmē vīnogu īpašības. Viņi nepaplašina saimniecības, jo vēlas saglabāt katra zemnieka vīndara klātbūtni, lai produkts nezaudētu personisko saikni un izcilo kvalitāti.»

A. Hauka uzsver, ka līdzīgu kārtību zemnieki patlaban vēlas panākt Latvijā, turklāt nosakot maksimālo robežu platībai, kas var piederēt vienam ražotājam. «Lietuvieši jau pieņēmuši likumu par 500 ha griestiem, arī mēs vēlamies šādu ierobežojumu, lai veidojas vidējās saimniecības, lai laukos ir dzīvība. Lielie saimnieki griestus grib līdz 6000 ha robežai,» skaidro LZF vadītāja.

Ceļojums lieti noderējis LZF komandas saliedēšanai, jo ceļu no Latvijas līdz Strasbūrai un atpakaļ grupa mērojusi ar autobusu. Kopā, runājot par biedrības uzdevumiem, pavadītas sešas dienas. Strasbūrā viesojās LZF dalībnieki no Vecumniekiem Agris Veide un Aiga Kuzma, Bauskas novada pārstāve Rudīte Jaunzeme, kā arī iecavnieces Ruta Āboliņa, Līga Bosko un Agnese Hauka. LZF pārstāvēja zemnieki no Preiļiem, Liepājas, Madonas un Rīgas apkārtnes.

Ceļā apskatītas vairākas vietas. Lietuvā un Polijā braucēji novērojuši tādus pašus bojāgājušu ziemāju laukus kā Latvijā. Polijā jau aktīvi izved mēslus, Lietuvā vēl ne, bet situācija ar sējumiem ir līdzīga, stāsta A. Hauka.

LZF delegācija Strasbūrā viesojās ar EP deputāta Alfrēda Rubika ielūgumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

dīvaini gan

Ak tad LZF ir Rubika fani! Kārtējā ekskursija , ak tad Latvijas zemnieki tagad apgūs vīnkopību. Un bildē jau ir tie aktīvākie Bauskas , Vecumnieku un Iecavas zemnieki, kas apsaimnieko tās lielās zemes platības.

pirms 6 gadiem, 2014.03.20 17:01

Vietējās ziņas