Zemnieki no piena pārstrādes Bauskā atteicās bankas dēļ 6

Piena kooperatīvi izskatīja variantu attīstīt pārstrādi Bauskas piena ražotnē, taču neizdevās vienoties ar tās pārvaldītāju «GeMoney Bank», šodien ziņo biznesa portāls db.lv .To Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sanāksmē atzina LPKS «Piena partneri KS» valdes loceklis Normunds Zelčāns. «Skatījām Bauskas variantu un ja būtu saprātīga rīcība no «GeMoney Bank», tad projektu attīstītu Bauskā, bet vienoties nevarējām,» teica N. Zelčāns. Jau ziņots, ka zemniekiem piederošā jaunā piena pārstrādes rūpnīca tiks būvēta Jelgavā. N. Zelčāns, informējot par projekta attīstības gaitu, stāsta, ka jau tuvāko nedēļu laikā tiks izsludināts konkurss banku finansējuma piesaistei. Projekta īstenotāji cer, ka Lauku atbalsta dienests akceptēs iesniegto projektu. Jaunajā rūpnīcā paredzētas Šveices tehnoloģijas, kas ļaus saražot zīmolu sieru, industriālo sieru vājpiena koncentrātu un saldo krējumu. Mēnesī plānots ražot ap 500 - 600 tonnu siera, ko uzņēmums realizēs Eiropas un Krievijas tirgos. Savukārt vājpiena koncentrātu varēs izmantot arī vietējie pārtikas rūpnieki, tostarp «Laima» un «Staburadze». Projekta kopējās investīcijas ir 10 miljoni latu, tostarp 6,5 miljoni būs kredīts, 1,2 miljoni - zemnieku līdzekļi, bet pārējais ES finansējums. Tāpat vēstīts, ka 5 miljonu latu vērtā jaunā «Bauskas piena» ražotne, kuras izveidē ieguldīts arī ES finansējums, darbu tā arī nav sākusi. «Bauskas piens» par maksātnespējīgu tika atzīts no 2008.gada septembra, savukārt «Ge Money Bank» no uzņēmuma akcionāres Nadeždas Podkopajevas vēlas piedzīt 3,1 miljonu latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lauķis

Bet vai pievērsāt uzmanību bankas nosaukumam? Kurš trakais ierosināja sapīties tieši ar šo banku? Neviena banka jau nav nekāda konfekte, bet uzņēmējdarbība bez bankas iesaistes, diemžēl, nav iespējama. Bet kāpēc tieši šī - GeMoney ? Ar to arī viss izteikts. Un tad vēl piedevām - Podkopājeva!

pirms 10 gadiem, 2011.02.18 17:46

goča

tas ir traki ko darit ja cilvēkam gribas pienu nodot kāda ir garamtīja ka maksās par pienu vai nu kāds iebazis kabatā naudu un nabaga zemnieciņš tik dos un neko nedabūs un gotiņa paliek bez siena un kā nabaga deputātus bez piena.divaina tā latvija visu tik pārdot nedomā nemaz ar galvu.

pirms 10 gadiem, 2011.02.18 14:09

Žēl

Jā tiešām žēl, tur būtu bijušas jaunas darba vietas. Bauskai tas būtu svarīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.18 10:08

Veterāns

To naudiņu jau kāds ir saņēmis un nolicis drošākā vietā.Banka daudz ko var vēlēties.Šeptes jau notika jaunā korpusa būvniecības gaitā.

pirms 10 gadiem, 2011.02.18 08:18

vv

domāju, ka banka reāli aplauzīsies, nedabūs tos 3 ļimonus nu nekādīgi.

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 15:19

Vietējās ziņas