Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zemnieks: jābūt drošam pamatam un skaidriem mērķiem 4

Vecumnieku novada Stelpes pagasta bioloģiskais zemnieks Andris Kalniņš jaunajā gadā vēlētos sagaidīt skaidri noteiktus valsts un sabiedrības izaugsmes mērķus.

Patlaban nav skaidra ne kopējā valsts politika un virzība, ne mērķi lauksaimniecībā, portālam pauda zemnieks. «Valdības situācija atgādina Krilova fabulu, kad katrs velk uz savu pusi, bet tā nestrādā kā saskaņots mehānisms,» vērtē A. Kalniņš, «tā arī lauksaimniecībā nav kopējas, stabilas izpratnes. Bet varētu un vajadzētu būt kaut tā, kā tas tiek īstenots, piemēram, Vācijā.»

«Ķibeles liecina, ka mūsu galvās kaut kas nav kārtībā, mēs nezinām, ko īsti gribam, lietas nav garīgi sakārtotas,» uzskata lauksaimnieks, kas saimnieciskajā darbībā ievēro un pēta dabisko ciklu ietekmi. «Izskan viedokļi, ka Edvarta Virzas «Straumēni»
ir atpalicības simbols, tātad cilvēki nesaprot šīs ideoloģijas dziļāko būtību.

 Lauksaimniecībai nav jātaisa plika nauda, kaut redzu, ka Vecumniekos saimniekojošie vācieši te audzētos ekoproduktus par bargu naudu pārdod ārzemēs. Galvenais – jāpiepilda Latvija ar cilvēkiem, jādara viņu dzīve laimīga un droša. Es gribu laukos redzēt cilvēkus, vienalga, ko viņi te dara, bet lai mana kopiena ir vesela, lai labā vidē aug stipra, gudra un vesela jaunā paaudze.»

Dominējot savtīgai kārei pēc vieglas naudas, tauta ir apmulsusi, nesaredz vērtības, nonicina tās, uzskata A. Kalniņš. «Kopš 90. gadu sākuma cilvēki dažādi maldināti. Cīnoties tikai par naudu, mēs cits citu iznīcināsim. Atkal ir strīdi par čekas maisu atvēršanu. Tas jāizbeidz, maisi jāatver un jāļauj katram, kas tajos iekļuvis, bet nav vainīgs, to paskaidrot. Tikai visu atklāti izrunājot, mēs varam sakārtot garīgo pamatu un būvēt savu jauno valsti uz klints, nevis plūstošām smiltīm.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kaimiņš

Cik pats 12. gadā samaksāji nodokļos, plikpauri ? He he

pirms 6 gadiem, 2014.01.05 11:49

@@@

Ik reizes izlasu A.Kalniņa teikto .Gribas pajautāt ,A.Kalniņ,ko pats esat paveicis, lai kaimiņos ne saimniekotu vācieši ...!!!Lauksaimniecībā nauda vajadzīga saimnieciskai darbībai un attīstībai . Latviju sakārtosim tad ,kad pratīsim iemācīt to mīlēt, darbos ne vārdos ,kad bērni , jaunieši vairāk redzēs patiesumu ,godprātību ne melus un liekulību ,kad pieaugušie atšķirs tautas patriotus no vieglas naudas tīkotājiem , glaimīgu runu runātājiem.Straumēni ari mūsdienu Zemgalē rosās tikai citā attīstības pakāpē ".Zemgalē ir īsti saimnieki ,kas mīl zemi un saprot zemi ,nebaidās no lauku darbiem ,kuru nekad nepietrūkst . Tie ir cilvēki ,kuri negaida brīnumus ,bet strādā ,jo darbs ir mūžīgs ."

pirms 6 gadiem, 2014.01.05 17:54

pilsonis

Veiksmi šim vīram!
Bet citiem burķšķiem, kuriem vienmēr nav kas pa prātam būtu pašiem jāizlasa teikteis vēl reiz....

pirms 6 gadiem, 2014.01.06 21:51

bijusi stradniece

pret stradniekiem vins izturas ka pret suniem nekaunas pat nosaukt par bomziem

pirms 6 gadiem, 2014.01.20 03:57

Vietējās ziņas