Zemnieku federācijas jubilejas kopsapulcē diskutē ar ministru

Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) 25 gadu jubilejas kopsapulcē vairāk nekā divas stundas pagāja lietišķā diskusijā ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS).

Zemnieki un lauku konsultanti iztaujāja ministru par Eiropas maksājumu nosacījumiem, ko martā J. Dūklavs, Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta speciālisti skaidroja reģionālajos semināros.

Jau vēstīts, ka jauna kārtība ir atbalsta sniegšanā mazajiem un jaunajiem zemniekiem. Šīs programmas plānots izsludināt vasarā, pavēstīja ministrs. Savukārt meliorācijas sistēmu atjaunošanas atbalstu varēs saņemt tad, kad nosacījumi būs pilnībā saskaņoti Eiropas institūcijās. Kā sacīja J. Dūklavs, patlaban skaidri zināms, ka Eiropas fondu naudu nevarēs saņemt jaunu meliorācijas objektu ierīkošanai, bet tikai agrāk būvēto sakopšanai.

Vairāki jautājumi izskanēja par projektu «Rail Baltica», un ministrs ieteica visus norādījumus, ieteikumus, iebildumus pāradresēt tā vadības grupai, solot valdībā uzturēt spēkā zemnieku intereses par iespējami saudzīgāku īpašumu šķērsošanu.

Kopsapulcē Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) Ozolniekos 27. martā bija sabraukuši ap 50 LZF biedru no visas Latvijas. Revīzijas ziņojumu sniedza Rudīte Jaunzeme, Bauskas rajona lauksaimnieku apvienības pārstāve un novada lauku konsultante. LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka atskaitījās par pērn padarīto un iezīmēja šī gada plānus. Kā informēja LZF eksperte Agnese Hauka, viņa turpmāk pārstāves Latvijas zemniekus arī Eiropas vides sargu jumta organizācijā. Jau vēstīts, ka A. Hauka pārstāv mūsu valsts lauksaimniekus Briseles institūcijās un Eiropas lauksaimnieku jumta organizācijā COPA-COGECA.

Apsveikumus jubilejā LZF vadība saņēma no ministra, LLKC vadītāja Mārtiņa Cimermaņa, bijušajiem valdes priekšsēdētājiem. LZF ir arī viens no LLKC dibinātājiem. Tika sniegti lietišķi priekšlasījumi par mazo un vidējo, kā arī bioloģisko saimniecību iespējām Eiropā, piena ražošanas pašizmaksu Latvijā un to ietekmējošiem faktoriem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas