Zemnieku saimniecībā Rundāles novadā konstatē vistu labturības prasību pārkāpumus 2

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa darbinieki 24. martā, veicot preventīvas darbības, Rundāles novadā kādā zemnieku saimniecībā konstatēja iespējamus dzīvnieku labturības prasību pārkāpumus. Pārbaudes laikā iegūtie pierādījumi tika nosūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Policisti Rundāles novada Viesturu pagastā 24. martā kādā zemnieku saimniecības nomātā novietnē konstatēja nebrīvē turētas vistas, kā arī vairākus beigtu putnu ķermeņus blakus novietnei izraktās bedrēs, un pārbaudes laikā radās aizdomas par dažādiem dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem.

Likumsargi apsekoja novietni, ieguva liecības no zemnieku saimniecības īpašnieka un, apkopojot visus pierādījumus, tos nosūtīja Pārtikas un veterinārajam dienestam situācijas izvērtēšanai un lēmuma pieņemšanai.

Atbilstoši Dzīvnieku aizsardzības likuma 57. pantam par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem fiziskajai personai var tikt piemērots naudas sods līdz 1750 eiro, bet juridiskajai personai – no 110 līdz 2500 eiro.

Valsts policija aicina iedzīvotājus nebūt vienaldzīgiem un sniegt informāciju par iespējamiem likumpārkāpumiem, tai skaitā arī par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem, zvanot uz tālruņa numuru 110.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sesks

Ārprāts, tālāk tiešām nav kur. Uz trīs klukstēm tikai viena zobu pastas tūbiņa un laktas no prasta priedes koka, šausmas!

pirms 20 dienām, 2021.03.29 17:06

pareizi

Ir ļoti labi, ka ir šādas pārbaudes, un tiek sodīti cilveki, kas šādi izturas pret dzīvmniekiem. Viņi ir jāsoda. Nedrīkst izturēties cietsirdīgi pret dzīvniekiem.

pirms 20 dienām, 2021.03.29 22:08

Vietējās ziņas